1 yıl paylaşımına AK Parti’den sert yanıt

0
2

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, mazbatasını alarak resmen göreve başladığı 8 Nisan 2019 tarihinin yıl dönümünde, bir yıllık çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AK Partili Meclis üyesinden Başkan Tugay’a cevap geldi.

Başkan Tugay “Bir yıllık süreç çok çabuk geçti. Son haftalarda yaşadığımız salgın durumu hariç çok güzel bir çalışma dönemi oldu. Mali ve idari konularda önemli işler gerçekleştirdik. Kültürden sosyal hizmetlere, spordan çevreye kadar her alanda nitelikli projelere imza attık. Yaptığımız en iyi ve en doğru iş ise Mavişehir’deki TOKİ arazisini almak oldu. Bugüne kadar Karşıyaka için yapılmış en güzel işlerden biri budur. Orayla ilgili çok güzel bir proje yapacağız. Muhteşem olacak” dedi.

“50 CİVARINDA YENİ PROJE YOLDA”
Önümüzdeki süreç için de değerlendirmelerde bulunan Başkan Cemil Tugay “Salgın nedeniyle bu günler oldukça sıkıntılı olsa da geleceğe dair umutluyum. Güzel şeyler olacağına inanıyorum. Karşıyaka adına da bu böyle olacak. Hali hazırda 50 civarında yeni proje üzerinde çalışıyoruz. Hepsi birbirinden güzel, özenli, nitelikli işler ve bunları tek tek yaşama geçireceğiz. Gelecek yıllar için çok ümitliyim” diye konuştu.

“BEKLEDİĞİM PERFORMANSIN ÜZERİNE ÇIKTIM”
Karşıyaka halkının onayı, sevgisi ve desteğinin kendisi için en büyük motivasyon kaynağı olduğunu dile getiren Tugay, şöyle devam etti: “Bugüne kadar yaptığımız işlere emek veren, katkı sağlayan herkese, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Başarıyı değerlendirirken dışarıdan bakmakla, içinde olmak arasında fark var. Dışarıdan bakan birisi için farklı görülebilir ama oldukça iyi bir yıl geçirdiğimizi ve kendi adıma umduğum, beklediğim performansın da üzerine çıktığımı söyleyebilirim. Bu süreçte beni en çok motive eden şey Karşıyakalıların güveni, sevgisi ve desteği oldu. Tüm Karşıyakalı yurttaşlarımıza yürekten teşekkür ediyor, sevgi ve güvenlerine layık olmak için var gücümle çalışmaya devam edeceğime bir kez daha söz veriyorum.”

AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİNDEN CEVAP

Karşıyaka’da Cemil Tugay’ın bir yıllık hizmet değerlendirmesine AK Partili Baran’dan itiraz geldi. Baran, “Umuyorum yapacaklarının teminatı, yaptıkları olmaz.” dedi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın, bir yılını “başarılı” olarak değerlendirdiği basın bültenine AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran’dan tepki gecikmedi.

Cemil’in sözleri için “Paragrafı çok, hizmeti yok” ifadelerini kullanan Baran, bir yıl içinde Karşıyaka Belediyesi bünyesinde ve hizmet sınırlarında yaşanan polemikler ve olumsuz gelişmeleri sıraladı.

İşte Baran’ın o açıklaması:

Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Cemil Tugay’ın korona gündemine verdiği “reklam” arasını bir Karşıyakalı olarak üzülerek takip ettim. Bir yılın özetini geçen Sayın Başkan, “paragrafı çok, hizmeti yok” açıklamasında 365 günü tek bir arazi alımıyla kapattığını, partisinin ilçe ekonomisine bir önceki dönemden bıraktığı borcu kapatmaya çalıştığını itiraf etmiştir. Tabii yiğidi öldür hakkını yeme mukabilinden söylemek gerekirse, partidaşlarının yarattığı mali tahribatı temizlemeye çalışması da bir şeydir… Bununla birlikte Sayın Başkan’ın son bir yılına baktığımızda aklımızda kalanlar ne maalesef hizmet olmamıştır. Bir yılın içinde, Karşıyaka’nın kalbi Çarşı bile ne yazık ki atıl durumdan kurtulamamıştır. Sayın Başkan’ın bir yılını Karşıyakalılar olarak belediye binası tadilat parasıyla, başkanlık katındaki kavgayla, Karşıyaka Spor Kulübü’ne vadedildiği ölçüde verilemeyen destekle hatırlayacağız. Sayın Başkan’ın bir yılını ne yazık ki Mavişehir’in “Çamurla karışık Venedik” oluşuyla hatırlayacağız. Belediye spor kulübünün huzur haklarıyla ve bir türlü şeffaflaştırılamayan kulüp mali tablosuyla anacağız. Sözün özü şu ki, kalan görev süresinde yapacaklarının teminatı umuyorum ki yaptıkları olmaz. Yoksa vay güzel Karşıyaka’nın haline…

Reklam Alanı