Akşener: Ben ve Erdoğan Cumhuriyet projesiyiz

0
0

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HaberGlobal’de “Jülide Ateş ile 40” programına konuk oldu. “Küçük bir çocukken ne olmak isterdin?” sorusuna cevap veren Akşener, “İşte ben, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül, Emine Erdoğan ve Rahmetli Nevin Erbakan gibi insanlar, biz cumhuriyet projesiyiz” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HaberGlobal’de “Jülide Ateş ile 40” programına konuk oldu. Burada Jülide Ateş’in soruları yanıtlayan Akşener, birçok farklı soruya cevap verirken bir soruya verdiği cevabın içinde, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül, Emine Erdoğan ve Rahmetli Nevin Erbakan gibi insanlar, biz cumhuriyet projesiyiz” ifadelerini kullandı.

AÇIKÇA SORULDU: FETÖCÜ MÜSÜNÜZ?
Jülide Ateş’in Meral Akşener’e yönelttiği sorulardan biri de “FETÖ’cü müsünüz?” oldu. Bu soruya gülerek tepki veren Akşener, “Hayır. Ben demiştim ki bu konuda iddia sahipleri gereğini yapmalıdır. İddia ve isnatta bulunup gereğini yapamıyorsun. Bütün devlet ellerinde, yargı ellerinde, polis ellerinde her şey ellerinde” ifadelerini kullandı.

“BU İFTİRAYI ATANLAR GEREĞİNİ YAPSINLAR”
Açıklamasının devamında “Dolayısıyla bu esnada bunu yapanlar benim için iftiradır” diyen Akşener, şöyle devam etti: “Bu iftirayı atanlar gereğini yapsınlar. Yani aşağı yukarı 2016’dan beri sanıyorum bunu yapan insanlar var. Tek bir adım atmadılar ve geziyorlar. Onun için iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir.”

ALTIN GÜNÜ SORUSU

“Elbette. Bugün değil ama ben Kocaeli’nde 1 buçuk yıl lise öğretmenliği, sonra da 15 yıl üniversitede hocalık yaptım, küçük yerlerde… Ve ben kadınların “kabul günü” denilen bu bir araya gelmelerini çok önemserim, bir terapidir. Güzel giyinirsiniz, güzel kokarsınız, makyaj yaparsınız, yani normal zamanda giyemediğiniz kıyafetlerinizi arkadaşlarınızla giyersiniz, çok hoştur onlar. Hem gittim, hem evimde kabul günü; gün derlerdi, sonra altın işi girdi, ama benim haftada 2 gün evime gelinirdi, ben de 2 gün arkadaşlarıma giderdim. Dolayısıyla çok önemli bulduğum bir konudur.

“ALTIN GÜNLERİNDEN ÇOK ZEVK ALIRDIM”
Büyükşehirlerdeki kadınlar arasındaki bu kabul günleri, yani altın bahane; komşuluğu, birbirleriyle olan dayanışmayı da ortaya çıkarır. Şimdi evlerde olmaktan çıkmış lokantalarda kafelerde yapılıyor bu günler, dolayısıyla bir değişime uğramış. Gitmez olur muyum! Çok da zevk alırdım.”

Koronavirüs Meral Akşener’e acaba ne öğretti?

“Evet, hepimize çok şey öğretti. Belki insanlığımız hatırlamayı öğretti. Tabiata, dünyayı verdiğimiz zararı görmemizi öğretti. Julia Roberts’in YouTube’da bir konuşmasını izlemiştim, tabiat ana üzerinden; onu tekrar izledim. Bir soru vardı orada, Tabiat Ana soruyordu: “Ben evrilmeye hazırım, ben sizsiz yaşayabilirim siz bensiz yaşayamazsınız” bunu öğrendik.

“ÖLÜMÜN YAKIN OLDUĞUNU ÖĞRENDİK”
Ve ölümün ne kadar yakın olduğunu öğrendik. Ve insani hırsların yanında ölüm bu kadar yakınken bunu dengelemeyi öğrendik. Bir çok şeyi öğrendik… İnşallah kalıcı olur bu öğrendiklerimiz ama, insan olmayı yeniden hatırladık diye düşünüyorum.

Meral Akşener küçük bir çocukken ne olmak isterdi?

Öğretmen olmak isterdim… Benim yaşımdaki bütün kız çocukları gibi. Ben bir köyde okudum ilkokulu. Genellikle askerliğini öğretmen olarak yapan insanların okuttuğu bir çocuğum. Öğretmenlerim askere gitmiş, askerliğini öğretmen olarak yapan kişilerle okudum. 2 sınıf bir arada, 3 sınıf bir arada okudum. Şimdi gözümün önünde canlandı, o krapon kağıtlarıyla; balon nerede? Kendimiz bir şeyler yapardık… Süslenen sınıflar, öğretmenlerimizin fedakarlıkları…

Köydesiniz, başka işleri olan ailelerin çocuklarısınız. Tütüncüydü benim ailem, akşamları tütün yapılırdı, pastal yapılırdı, her çocuğun mutlaka okul sonrası işi olurdu. Ve okumamı sağlayan, okumayı sevmemi sağlayan öğretmenim oldu, öğretmenlerim oldu… Ve ben hep öğretmen olmayı istedim.. Allah da bana nasip etti, babam da beni okuttu…

“BEN VE BENİM GİBİLER CUMHURİYET PROJESİYİZ”
Şimdi dönüp bakıyorum da, aslında ben ve benim gibiler Cumhuriyet projesiyiz. Bir köyde doğacaksınız, ikili üçlü sınıfta okuyacaksınız; sabit öğretmeniniz bile olmayacak, ve o cumhuriyetin sunduğu sosyal imkanlarla siz politikayı da boş verin, bugün politika karşıma çıkmamış olsaydı muhtemelen profesör olarak emekli bir kadın olacaktım.

Dolayısıyla bu cumhuriyet değerlerinin bizim gibilere oluşturduğu, bizim gibiler derken küçük yerlerde dar imkanlar içerisinde doğmuş büyümüş, insanlardan özellikle kadınlardan bahsediyorum.

“ERDOĞAN, EMİNE ERDOĞAN VE BEN CUMHURİYET PROJESİYİZ”
İşte ben, Sn. Erdoğan, Sn. Abdullah Gül, Sn. Emine Erdoğan, Rahmetli Nevin Erbakan gibi insanlar, biz cumhuriyet projesiyiz.”

Reklam Alanı