Akşener: Kaosun sebebi tek adam!

0
4

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugüne kadar Bilim Kurulu’nun önerdiği hiçbir şeyi kabul etmediğini iddia eden İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Tek adam sistemi bakanlar arasında kaos yaratıyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV’de Çalar Saat programına konuk oldu. Akşener’in açıklamalarından satır başları şunlar:

Türkiye’nin, ekonominin çok kötü olduğu bir dönemde salgına yakalandığını vurgulayan Meral Akşener, “Tüm siyasi partilerden birer ekonomist temsilcinin katılımıyla bir kurul oluşturulmalı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bugüne kadar Bilim Kurulu’nun önerdiği hiçbir şeyi kabul etmediğini öne süren Akşener, “Tek adam sistemi bakanlar arasında kaos yaratıyor” diye konuştu.

Meral Akşener’in açıklamalarından dikkat çeken bölümler şöyle:

KRİZ PARÇA PARÇA YÖNETİLEMEZ

* İçişleri Bakanı Soylu geçen haftaki sokağa çıkma yasağı meselesinin son derece yanlış bir iş olduğunu ifade etti. “Sorumluluğu ben alıyorum diyerek” istifa etti. Bu bir kriz, bu krizi parça parça yönetiyorlar. O kriz yönetilemediği için ikinci bir krize sebep oluyor. Halbuki bütüncül bir manada olması lazım.

YANDAŞLARA ÖDEME İDDİASI

* Merkez Bankası yedek akçesi gitmiş, işsizlik fonunun 131 milyar lirasının ne olduğu belli değil. Ben olsam, Covid-19’dan dolayı bu yandaş müteahhitlere verilen müşteri garantili ödemeleri, bu iş başımızdan gidinceye keserim.

“ÖLMÜŞ ANAMA KADAR SÖVDÜLER”

* İnfaz yasasıyla ilgili olarak en başından beri “Şeffaf biçimde kamuoyuyla paylaşın” dedik. Çocuk evliliklerine yönelik bir maddenin geleceğine dair bir şey ortaya atıldı. Sosyal medyadan ben bir açıklama yaptım. Beni linç ettiler, çirkin bir süreç başladı. MHP’nin genel başkan yardımcıları, AKP’nin trolleri… Ölmüş anama kadar sövüldü.

Reklam Alanı