Akşener: Koronadan ölen sağlık çalışanları şehit ilan edilsin

0
0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT TV’de Çiğdem Akdemir’e gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, herkesin kendi OHAL’ini ilan etmesi gerektiğini ifade ettiğini hatırlatan Akşener, “Sayın Koca’nın söylediği bireysel Olağan Üstü Hal’ini ilan etsinler, aslında bunun yapılması gerektiği kanaatini ifade etmek. Zorunlu karantinayı, hadi Olağan Üstü Hal demeyelim, sokağa çıkma yasağı da demeyelim, hadi zorunlu karantina diyelim. Bu karantina süresini devletin, yani devleti yöneten iktidarın ilan etmesi gerektiğini bilim insanları da söylüyor. Bilim Kurulu’nun içinde yer alan bilim insanları da söylüyor. Dün, Sayın Koca’da böyle bir cümle sarf ederek o da söylemiş oldu. Şimdi, ‘bu niye olmuyor?’ bakmamız gerekiyor. Şimdi biz, tek kişinin iki dudağı arasındaki bir sistemde yürüyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Her şeyin başı Sayın Erdoğan. Her konuda kendisinin kararına müracaat ediliyor” dedi.

Akşener, açıklamasına söyle devam etti:

*Corona ile mücadele ederken vefat eden bütün doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarının şehit ilan edilmesi gerektiğini öneriyorum.

*Ailelerine de aynı terör şehidi gibi davranılmasını öneriyorum.

*Hastanelerinin içinde görev yapan ama sağlık personeli dışında kabul edilen her bir arkadaşımıza pirimin, ek paranın bu arkadaşlara da verilmesini öneriyorum.

*Adına ister sokağa çıkma yasağı deyin, ister zorunlu karantina deyin, yapılması gerekliliğini söylüyorlar. Başlangıcının ekonomi olduğunu düşünüyorum.

*Adına ne derseniz deyin, bunu yapacak olan hükümettir. Hükümet bunu yaptığı andan itibaren evde kalmaya başlamış olan her insanın, işçinin, emekçinin, memurun, işsizin ekonomik giderlerini karşılamak zorundadır.

Reklam Alanı