Ankara Meclisi hizmete devam ediyor

0
0

Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin sorunlarına çare bulmak için çalışmalarıa devam eden Ankara Meclisi üye kaydı yapmayan ancak kurul başkanlıkları ve kurullarda idari görev alan temsilcileri ile her geçen gün sayılarını artırarak yönetici bazında çoğalmaya devam ediyor.

Kuruluşunda eski bakanlar, milletvekilleri, valilerin yanı sıra çok farklı meslek gruplarından, alanında kendisini ispat etmiş tecrübeli isimlerden oluşan Ankara Meclisi mensuplarının ortak niteliği, milletin derdi ile dertlenmeleri, vatansever ve idealist isimler olmalarıdır “ diyen Ankara Meclisi Basın Yayın Kurulu Başkanı Figen Balcı, bu gün itibarı ile ( Yüksek İstişare Kurulu Üyelerinin dışında ) sayıları 121’i bulan kurul üyelerini açıkladı.

Figen Balcı basın açıklamasında şunları söyledi:

“ Ankara Meclisi’nin Yüksek İstişare Kurulu üyeleri 17 isimden oluşmaktadır. Diğer kurullarda görev alanların sayısı ise bu gün itibarı ile 121’e ulaştı.

Öncelikle hedefine okumayı, çalışmayı, üretmeyi, barış ve sevgiyi-hoşgörüyü koyan teşkilat mensupları bu bağlamda başlattıkları harekâttaki arkadaş sayısını her gün biraz daha artırarak zirveye tırmanmaya devam ediyorlar.

Ankara Meclisi belirlediği ilkeler doğrultusunda bilimsel toplantılar yapmaktadır. Ayrıca yatırıma ve verimliliğe yönelik organizasyonlar ve çalışmalar sürdüren Ankara Meclisi, Ankara ve Anadolu’da birçok yatırımı kapsayan projelerin gerçekleşmesi için faaliyetlerde bulunmaktadır. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yapılan Okuma Alışkanlığını Yaygınlaştırma Projesi, Şehirden Köye Dönüş Projesi, Üretim ve Verimliliğin Arttırılması projeleri bunlardan bazılarıdır. Bu arada Ziraat Yüksek Mühendisi Adnan Pekşen başkanlığında oluşturulan ve büyük bir bölümü proje uzmanı olan Ankara Meclisi mensubu 15 arkadaş Proje Geliştirme Akademisini hayata geçirdiler. Ankara Meclisi’nin bazı önemli hedeflerini şöyle sıralayabiliriz.

1-Okumak-okutmak, okutmayı yaygınlaştırmak

2- Ülke için çalışmak,

3- Üretim ve verimliliği arttırmak,

4-Anadolu Düşüncesinin önemini kamuoyu ile paylaşmak ve Anadolu insanının hasletinin öneminin kavranmasını sağlamak.

5- Her konuda devlete destek vermek, eksikleri tamamlamak, gerektiğinde uyarılarda bulunmak, bir nevi “ onarım “ harekâtını gerçekleştirmek.

6- Toplumumuz arasında insani ilişkileri geliştirmek, birlik-beraberliğin sağlanmasına katkı sağlamak.

7- Kin, intikam, kötü söz, vefasızlık duygularının bertaraf edilmesini sağlamak ve hoşgörü ortamını kaim kılmak.

Değerli basın mensubu arkadaşlarımız, Ankara Meclisi olarak sesimizi duyurmak için siz değerli meslektaşlarımızın desteği bizim için çok kıymetlidir. Her zaman el ele, gönül gönüle olmak ve hatta birlikte çalışmak dileği ile basın bültenimizin yayınlanmasını temenni eder, başarı dileklerimi sunarım. “

FİGEN BALCI

Gazeteci-Program Yapımcısı ve Sunucusu,

Ankara Meclisi Basın Yayından Sorumlu Kurul Başkanı

Reklam Alanı