Babacan vekil transferlerine başlıyor

0
0

DEVA Partisi’nin kamuoyunda istenilen etkiyi yaratamaması, Ali Babacan ve ekibini harekete geçirdi. Babacan’ın daha önce mesafeli yaklaştığı milletvekili transferine yaşanan durum nedeniyle sıcak baktığı ve AKP ile MHP’den bazı isimlerle temasa geçildiği öğrenildi.

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre; AK Parti’den istifası sonrası aylar süren hazırlıkların ardından DEVA Partisi’nin kurarak siyaset sahnesinde genel başkan olarak yerini alan Ali Babacan, milletvekili transferine hazırlanıyor. Kurdukları DEVA Partisi’nin kamuoyunda beklenilen etkiyi yaratamaması nedeniyle Babacan ve ekibinin yeni arayışlara yöneldiği ve bu kapsamda AK Parti’den ve MHP’den bazı isimlerle temasa geçildiği belirtildi.Anketlerde şu ana kadar istenilen oranları yakalamayan DEVA Partisi’nin milletvekili transferleri ile kamuoyunda bir karşılık bulması hedefleniyor. Edinilen bilgilere göre; AKP’den aralarında daha önce temas kurulan isimlerin de yer aldığı 10’un üzerinde milletvekiline ikna turları başlatıldı.

MHP’DEN İKİ MİLLETVEKİLİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Diğer yandan, MHP’den de iki milletvekili  ile geçtiğimiz günlerde temasa geçildiği öğrenildi. MHP’den görüşülen isimlerin iktidar politikalarından ve Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olan isimler olduğu belirtildi. Görüşülen isimlerin DEVA Partisi’ne geçmeye karar vermesi durumunda ise, korona salgının etkisini yitirmesinin ardından  düzenlenecek bir programla partiye katılımlar duyurulacak.

Reklam Alanı