Bakan Akar harekatın adını duyurdu: Bahar Kalkanı

0
0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 27 Şubat’ta Suriye İdlib’de rejim güçlerinin saldırısı sonrası 34 Türk askerinin şehit olmasının ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’nın başarıyla sürdürüldüğünü duyurdu.

Akar şu ifadeleri kullandı:

“27 Şubat’ta İdlib’deki menfur saldırıyı müteakip başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı başarıyla sürdürülmektedir. Bugüne kadar 1 İHA, 8 helikopter, 103 tank, 72 top/obüs/ÇNRA, 3 hava savunma sistemi ve 2 bin 212 rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir.

“Rusya’yla karşı karşıya gelmek istemiyoruz”

Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var. Niyetimiz rejimin katliama son vermesi radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir. Rusya’dan beklentimiz, rejimin saldırılarını durdurarak Soçi mutabakat sınırlarına çekilmesi için etkilerini kullanmasıdır.

“Birliklerimize rejim askerleri saldırdı”

(İdlib) Birlik, gözlem noktası ve mevzilerimize yönelik saldırılara, meşru müdafaa kapsamında karşılık verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın. (İdlib’de) Meşru müdafaa kapsamında hedefimiz sadece birliklerimize saldıran rejim askerleri ve unsurları olacaktır. (İdlib’de) Meşru müdafaa kapsamında hedefimiz sadece birliklerimize saldıran Rejim askerleri ve unsurları olacaktır.”

Reklam Alanı