Bakan Soylu Tele1 muhabirini rezil etti

0
2

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye-Yunanistan sınırında havadan incelemelerde bulundu. Soylu, burada gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

“İnsanlığa kötü muamele edenlere izin verilmeyecek. Gerekli tedbirleri alıyoruz. Kızılay’ımıza İHA’dan bütün STK’larıma teşekkür ediyorum. Gelen insanları silahla, tüfekle karşılamıyoruz. Bu alçaklıktır. Şu anda 4 milyon sığınmacı var, en yüksek seviyede hizmet etmeye çalışıyoruz. Gitmek isteyen gidiyor.” diyen Bakan Soyu, “Burada doğal bir akım var, aynı şekilde devam etmektedir. İnsanlık hakkına uymayan, Cenevre sözleşmesine uymayan, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne uymayan bu tavrı Avrupa görmezden gelmektedir. Bunu kabul etmek, içimize sindirmek mümkün değil.” ifadelerini kullandı.

Tele1 muhabirini rezil etti

Edirne’de sınır bölgesine incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tele1 televizyonu muhabirinin geçiş sayılarıyla ilgili bir sorusuna tepki göstererek şunları söyledi:

“Siz kimin tarafındasınız, hiç Türkiye’nin tarafında olduğunuz belli değil. Sizin yaptığınız Yunan tarafının çarpıtmasını ifade ettiniz.

Biz 127 bin insan yakaladık, burada geçen sene kaçarken. Nereden kaçarken, sınırdan. Tek tek saydık. Şimdi yakalamıyoruz. Sadece bir şey yapıyoruz, geçenleri sayıyoruz. Sınır bölüğümüz 6 kilometrelik arayla beraber kimin ne kadar geçtiğin bilmektedirler.

“Siz kimin tarafındasınız, hiç Türkiye’nin tarafında olduğunuz belli değil. Sizin yaptığınız Yunan tarafının çarpıtmasını ifade ettiniz. Biz 127 bin insan yakaladık, burada geçen sene kaçarken. Nereden kaçarken, sınırdan. Tek tek saydık. Şimdi yakalamıyoruz. Sadece bir şey yapıyoruz, geçenleri sayıyoruz. Sınır bölüğümüz 6 kilometrelik arayla beraber kimin ne kadar geçtiğin bilmektedirler.

Reklam Alanı