Başkan Aylar’dan saldırılara yanıt

0
0

Açıklamalarda bulunan Aylar, “Ülkemizin birlik beraberliği için faaliyetleri yapan vakfımız özellikle 15 Temmuz sonrasında PKKFETÖ ve DHKP-C terör örgütleri tarafından hedef tahtasına konulmuş, son zamanlarda ise saldırıların şiddeti ve şekli değişmiştir.” dedi.

FETÖ ÜYESİ GAZETECİNİN İTİBAR SUİKASTİ

Öncelikli olarak algı operasyonu yapan Batı Çalışma Grubunun artıklarından meydana gelen bu zihniyet son olarak FETÖ davalarında adı geçen ve “Fetö silahlı suç örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme” suçu kapsamında 7,5 – 15 yıla kadar hapis cezası istenen Hürriyet Gazetesi Muhabiri Dinçer Gökçe’nin yapmış olduğu haber ile vakfımıza itibar suikastı düzenlemiştir. Haberde ismi geçen Dilek Yamaner ve Müşerref Güngör arasındaki ticaret üç yıl önce ortaya çıktığında yönetim kurulumuzca alınan karar ile ikisi de vakfımızdan uzaklaştırılmıştır. Vakfımız ile uzaktan yakından alakası olmayan ticaret ilişkisinin sırf haber değeri taşıması için vakfımızın adının karıştırılması bizleri üzmüştür. Haber manşetinde vakfı kötüleyerek, iç metinde vakfımızı aklamak vaktiyle “zaman gazetesinin” gazeteciliğidir.

Hürriyet Gazetesinden beklentimiz haberin olduğu sayfada yine haber büyüklüğünde bir tekzip metninin paylaşılmasıdır. Aynı zamanda FETÖ davalarında adı geçen muhabirin Hürriyet Gazetesi gibi ülkemizin en itibarlı medya grubunda çalışması vatan kahramanları olarak bizler tarafından kabul edilmeyecek bir durumdur.
Üç yıl önce vakfımızla tüm bağlantısı kesilmiş olan kişilerin arasındaki alacak verecek davasının vakıf çatışı altında sanki bugün olmuşçasına haber yapılmasının takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

 

Reklam Alanı