Başkan Çerçioğlu’ndan Coronavirüs önlemleri

0
0

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ülkemizi tehdit altına alan Coronavirüse karşı alınan önlemleri duyurdu.

Coronavirüse karşı tüm ortak kullanım alanlarında en üst seviyede dezenfeksiyon işlemi yürüten Aydın Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da halkı bilinçlendirme çalışmaları yapıyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da salgının yayılmaması için sosyal mesafenin korunması yönünde vatandaşları uyarıyor.

Coronavirüs salgınının yayılmaması için Aydın’daki kamu kurum ve kuruluşları dahil tüm ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon işlemi uygulayan Aydın Büyükşehir Belediyesi, halkı bilinçlendirmek için de çalışmalar yürütüyor.

Aydın genelinde kurulan pazarların yanı sıra tüm vatandaşlara coronovirüse karşı yapılabileceklerle ilgili broşür dağıtımına devam eden belediye, billboardlarda ve LED ekranlarda da önlemleri anlatan görseller kullanmaya başladı. Aydın genelinde hayata geçirilerek herkese ulaşan uygulamayla coronovirüse karşı neler yapılması gerektiği anlatılıyor.

MOBİL DEZENFEKTE EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA
Diğer taraftan Büyükşehir Belediyesi’nin Aydın genelinde hizmet veren mobil dezenfekte ekipleri tarafından ortak kullanım alanları ile kamu kurum ve kuruluşlarında dezenfeksiyon işlemine devam ediliyor. 24 saat esasına göre yapılan çalışmalarla şimdiye kadar polis, jandarma noktaları, karakolları ve araçları dahil cezaevleri, postane gibi tüm kamu kurumlarında dezenfeksiyon işlemi uygulandı. Mobil dezenfeksiyon ekipleri Aydın genelindeki huzurevleri, çocuk oyun alanları gibi risk gruplarının kullandığı her yerde çalışma yürütürken toplu taşıma araçları ve taksilerde de dezenfeksiyon işlemi uyguluyor.

“SOSYAL MESAFEYİ KORUYALIM”
Coronavirüs salgınına karşı halkı sürekli bilgilendiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, vatandaşları sosyal mesafeyi korumaları yönünde uyarıda bulundu. Çerçioğlu salgınla başa çıkmak için herkesin bilinçlenmesi gerektiğinin altını çizerek, “Yerel yönetim olarak bizlerin aldığı önlemlerin yanı sıra vatandaşlarımızın da kendi önlemlerini alması gerekiyor. Salgınla ancak herkes mücadele ederse başa çıkabiliriz. Bu sebeple herkese görev düşüyor. Sosyal mesafeyi de korumak zorundayız. Bu sebeple gerekli olmadıkça dışarıya çıkmamalıyız. Salgına karşı bilinçli olmalı, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için gerekli hijyen kurallarına uymalıyız. Vatandaşlarımızın uyarıları dikkate alarak gerekli özeni göstereceğine eminim” dedi.

 

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’NDAN “EVDE KAL” ÇAĞRISI

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, coronavirüs salgınının yayılmaması için vatandaşlara, “evde kal, sağlıklı kal” çağrısında bulundu. Başkan Çerçioğlu’nun “evde kal” çağrısı, Aydın’daki LED ekranlarda ve bilboardlarda kullanılmaya başlandı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından coronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, il genelindeki kamu kurum ve kuruluşları dahil tüm ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon işlemini aralıksız sürdürüyor. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Özlem Çerçioğlu, salgınla başa çıkmanın en etkili yolunun ise sosyal teması azaltmak olduğunu vurguladı. Başkan Çerçioğlu, “Salgını önlemenin en etkili yolu, sosyal mesafeyi koruyup başka insanlarla mümkün olduğunca temastan kaçınmak. Bu nedenle vatandaşlarımızın, özellikle de sağlık otoritelerince risk grubunda oldukları sık sık tekrarlanan yaşlı ve çocukların evde kalmalarını ve zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamalarını istiyoruz” dedi.

VATANDAŞLAR BİLBOARDLARLA UYARILIYOR 
Aynı şekilde bağışıklık sistemi zayıf vatandaşların da sosyal mesafeyi korumaları çağrısında bulunan Başkan Çerçioğlu, bu tedbirin salgın riski ortadan kalkana kadar devam etmesi gerektiğini belirtti. Başkan Çerçioğlu, “Alınan sıkı tedbirlerle, salgının etkisinin bir an önce geçmesini sağlayabiliriz. Salgın riski ortadan kalkana kadar dikkatli olmalıyız” diye konuştu. Başkan Çerçioğlu’nun “evde kal, sağlıklı kal” çağrısı, Aydın’daki LED ekranlarda ve bilboardlarda da kullanılmaya başlandı.

 

‘MESAFENİ KORU’
Diğer taraftan Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerine vatandaşların kendi aralarında mesafelerini korumaları için uyarılara yer verilmeye başlandı. Belediyenin birimlerinde vatandaşların bir arada oldukları yerlere konulan uyarılarla vatandaşların sosyal mesafelerini korumaları sağlanıyor. Aynı uyarılara Halk Ege Et marketlerinde ve Halk Ekmek büfelerinde de yer veriliyor.

Reklam Alanı