Burak Yılmaz’a sert tepki

0
1

Bir dönem Çin’in Beijing Guoan takımında forma giyen Beşiktaş kaptanı Burak Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Çin’de yenen yiyeceklerle ilgili açıklama yapmış ve gördükleri karşısında şoke olduğunu dile getirmişti. Burak Yılmaz’ın bu sözleri, Çin basınında yankı uyandırdı ve tecrübeli golcüye eleştiriler yapıldı.

Beşiktaş kaptanı Burak Yılmaz’ın, siyah-beyazlı kulübün Instagram yayınında yaptığı açıklamalar, koronavirüs salgınının merkezi olan Çin’de büyük yankı uyandırdı.

Deneyimli futbolcu salgının, bir zamanlar top koşturduğu Uzakdoğu ülkesinden dünyaya yayılmasıyla ilgili “Çin’de neler yeniyor neler. Çok enteresan şeyler yeniyor. Ben bir gün çok merak ettiğim için onların pazarına gitmiş, pazarda gördüklerimden sonra gerçekten şok olmuştum” diyerek şöyle devam etmişti:

“Oradan öyle hastalıkların çıkması çok normal. Orada yaşamış bir insan olarak Çin’den daha çok hastalık geleceğini düşünüyorum. Çünkü ne yediğinin sınırı yok. Hatta onların restoranları var. Köpek restoranı gibi şeyler var. Köpek onların yediklerinin yanında iyi bir şey olarak kalıyor. Ama onlar da öyle görmüş, öyle yaşıyorlar, kültürleri bu.”

EN ÇOK KONUŞULAN İSİM OLDU
Burak Yılmaz’ın bu sözleri, koronavirüsün merkezi olan ülkede son günlerin en çok konuşulan konularından oldu.

Çin’deki internet siteleri, 2016-17 döneminde Beijing Guoan’da oynadığını hatırlattıkları futbolcunun o dönemki resimleriyle birlikte manşetten verdikleri haberlerinde, bu konuşmaları okuyucularına aktardılar.

Reklam Alanı