CHP’den Erdoğan’a aynı sertlikte yanıt

0
0

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na göndermeyle sarf ettiği sert sözlere CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’tan aynı sertlikte yanıt geldi. Özkoç, “Şehide ‘kelle’ diyen kişi haysiyetsiz kişidir, onursuz kişidir, şerefsiz kişidir…” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti grup konuşmasında “Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini sürekli fitneyle, yalanla, iftira ile lekelemeye çalışan her kim olursa olsun açık ve net söylüyorum; Haysiyetsizdir, onursuzdur, şerefsizdir, alçaktır, haindir” sözlerine tepki gösteren Özkoç, şu açıklamayı yaptı:

Bizim şehitlerimize, ‘kelle’ diyen bir kişinin sıfatlarını sayıyorum ben size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, şehide kelle diyen kişi Türkiye Cumhuriyeti’nde şerefsizdir, şehide kelle diyen kişi onursuzdur, şehide kelle diyen vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olamaz, temsil edemez. Bu kişi kendi evladından, kendi çocuklarına bütün fonları oluşturup onların zenginleşmesine ve telefonlarda paraları sıfırlattığı çocuklarına bir tanesine bedelli, diğerine çürük raporu aldırıp milletin çocukları askere gidip şehit düşüp anaların bağrı yanarken konuşan o şehide ‘kelle’ diyen kişi haysiyetsiz kişidir, onursuz kişidir, şerefsiz kişidir.

Peki, şehitlerden sonra ne oluyor? Bir toplantı yapıyor. Bu kadar şehit vermişiz, vermeye devam ediyoruz. Orada hava kontrolü bizim elimizde değil onun için şehitlerimizi ve yaralılarımızı helikopterlerle getiremiyoruz. Kara araçlarıyla getirmek zorunda kalıyoruz. Onun bu tedbirsizliği, kumarı yüzünden, çocuklarımız yolda gelirken şehadet şerbetini içiyorlar. Ondan bir gün sonra, daha önceden eski milletvekilleriyle bir toplantısı varmış da, onu iptal edemezmiş de, onlarla bir araya geliyor. (Erdoğan’ın güldüğü videoyu izletiyor) Şu manzarayı görüyorsunuz değil mi? Şehit cenazeleri daha kalkmamış, şehit evlerinde haykırışlar dinmemiş, şehit haberleri gelmeye devam ediyor.

Reklam Alanı