Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha ABD ve Rusya’ya seslendi

0
0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlen AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda katılımcılara hitap etti.

Salona gelişinde kendisini dışarıda bekleyen vatandaşlara seslenen Erdoğan, şunları söyledi:

“Bir kez daha hatırlatmak isterim ki şehitler tepesi boş değil ve boş kalmayacak. Bay Kemal’in ‘şehadet’, ‘şehitlik’ diye bir derdi olmayabilir fakat ‘Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu partinin genel başkanıyım’ havasında gezinen Bay Kemal’e ben sadece bir şey hatırlatacağım.

O da Çanakkale’deki tüm askerimize Gazi Mustafa Kemal’in hitabıdır, ‘Ben size ölmeyi emrediyorum’ demiştir. Bay Kemal, tarihinden uzak, şehadetten uzak, şehadet nedir bilmeyen, bunun cahili olan bir kişi… İnanıyorum ki CHP’ye gönül veren kardeşlerim, vatandaşlarım da böyle bir şahsın arkasından gitmeyecek, onu da hesaba çekeceklerdir.”

Toplantıda partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine, Türkiye’nin bağımsızlığı, milletin birliği, vatanın bütünlüğü, bayrağın gururla dalgalanması, ezanların ilanihaye semâlarda yankılanması için toprağa verilen tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

İdlib’de şehit düşenlerin şehadetlerinin mübarek, şehitlik mertebelerinin âli olmasını dileyen Erdoğan, şehit yakınlarına ve Türk milletine başı sağ diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamdolsun, bir gül bahçesine girercesine toprağa düşen hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık, mücadelesini akamete uğratmadık. İdlib’deki operasyonlarımızı, meselenin sağduyu ve sulh yoluyla çözülmesini arzu ettiğimiz için sınırlı şekilde sürdürüyorduk. Bu amaçla diplomasi kanallarını son ana kadar etkin bir şekilde işletmek için çalıştık, çabaladık.” diye konuştu.

Rusya ve İran’a bir kez daha seslenen Erdoğan, “Suriye’de bizim sizinle herhangi bir derdimiz yok. Türkiye’nin Suriye’deki mücadelesi ne toprak kazanma ne stratejik veya mezhebi üs edinme gayretidir. Biz Suriye’de, hem bu ülkeden kaçarak ülkemize yönelen milyonlarca kişinin yol açtığı insani krizi çözme hem de topraklarımızın güvenliğini sağlama mücadelesi yürütüyoruz. Her iki mesele de bizim için hayati öneme sahiptir.” dedi.

Reklam Alanı