Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni danışman

0
0

Cumhurbaşkanı Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlığına 2015’ten bu yana Darülaceze Başkanlığını yürüten Hamza Cebeci atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Atama Karar’ına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığına Hamza Cebeci atandı.

DARÜLACEZE BAŞKANLIĞI YAPTI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Atama Kararı’na göre Cumhurbaşkanı Danışmanlığına, Cumhurbaşkanı Kararnamesinin 12. ve 13. maddeleri gereğince Hamza Cebeci atandı. Hamza Cebeci 2015’ten bu yana Darülaceze Başkanlığı görevini yapıyordu.

HAMZA CEBECİ KİMDİR?
1953’te Düzce Gümüşova’da doğan Hamza Cebeci, liseyi Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesi Fen bölümünde devlet bursuyla okudu. 1974’te Bakanlık izni ile Almanya’ya gidip 1984 yılında Türkiye’ye döndü. 1986’da ticaret hayatına başlayan Cebeci, 1997’de Cebeci İnşaat İç ve Dış Ticaret Turizm İthalat ve İhracat Ltd. Şti. kurdu. 1987’de Refah Parti Bolu milletvekili adayı olan Cebeci, AK Parti’nin kuruluşunda da görev aldı. Sonraki yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak çeşitli komisyonlarda görev alan Cebeci, 2015’ten bu yana Darülaceze Başkanlığı yaptı. Cebeci, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Reklam Alanı