Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na çok sert sözler

0
0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “FETÖ’den PKK’ya kadar tüm terör örgütlerini destekleyen, söylediği her sözde ve yaptığı her davranışta ‘arkadaşlar’ dediği teröristlerin arkalarında duran bir kişi, bu ülkenin ancak hasmı olabilir.” dedi. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek, “O yavruların ahı sana yeter. Başlarını sokacak bir çadır dahi bulamıyorlar. Bunları, bu katil Esed’in insafına mı bırakacağız? Bana yaptığı teklife bak ya! ‘Git Esed’le görüş diyor’ sen yokken biz onunla görüşüyorduk zaten.” dedi.

Kentsel dönüşüm

“Malum deprem felaketi kendini bize sürekli hatırlatıyor. son olarak Van’da can kaybıyla sonuçlanan bir deprem daha yaşadık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet yaralılara şifalar diliyorum.” ifadelerini kullanan Erdoğan, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Öncelikle durumları aciliyet arz eden binaların yıkılıp yeniden yapılması için seferberlik başlattık. İlk etapta dönüştürülmesi gereken konut sayısı 6 milyon 700 bin. Hedefimiz yılda 300 bin yeni konut inşa ederek önümüzdeki 5 yılda 1 milyon 500 bin konutu dönüştürmektir. Marmara depreminin ardından 43 bine yakın konutu tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim ettik.”

 

Reklam Alanı