Dev bankanın desteği ilaç gibi geldi

0
0

Koronavirüs salgınının küçük ve orta ölçekli işletmeler üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında Halkbank’ın hayata geçirdiği “Esnaf Destek Paketi”, esnafa “can suyu” oldu.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile birlikte devlet önemli tedbirler alırken, bankacılık tarafında da kamu bankaları proaktif yaklaşımla birey, esnaf, KOBİ ve ticari işletmelerin yanında yer aldı. Kovid-19 salgınının ekonomiye olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesinin amaçlandığı Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında Halkbank’ın sunduğu kredi paketi, küçük işletmelere üretimlerini sürdürme imkanı veriyor. Halkbank, işverenden çalışana, esnaftan emekliye birçok kesim için düzenlemeler içeren Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında esnaf ve sanatkarlar için “Esnaf Destek Paketi“, “İşletme Kredisi” ve “Paraf Esnaf Kart” paketlerini kullanıma sunmuştu.

“ÖZEL BANKALARLA ÇALIŞMALARIMIZI KISITLAYACAĞIZ”
Halkbank’tan “Esnaf Destek Paketi” kapsamında kredi kullanan market işletmecisi Önder Bekiroğulları, markette ihtiyaçları karşılamak ve insanlara hizmeti daha fazla yapabilmek için bu krediye ihtiyaç duyduklarını ve müracaat ettiklerini söyledi. Bekiroğulları, yaklaşık bir haftalık bir süre zarfında bütün işlemlerinin hallolduğunu, banka çalışanların da bu konuda kendilerine yardımcı olduğunu belirterek, “Biz çok memnunuz. İstediğimiz şekilde malzememizi aldık, temin ettik. Bütün süreç güzel bir şekilde ilerledi. Devletimize bu konuda teşekkürlerimizi sunmalıyız. Kendileri projeleriyle önümüzü açtı. Devletimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Reklam Alanı