Didem Arslan Yılmaz’dan bir skandal daha: O istedi, İBB işten attı!

0
1

Geçtiğimiz günlerde Habertürk sunucusu Didem Arslan Yılmaz ve eşinin İSPARK personeline saldırısı gündeme bomba gibi düşmüştü. Konuklarını provoke etmesiyle ün yapan ve zaman zaman bu şekilde gündeme gelen Yılmaz’ın İSPARK çalışanı ile tartıştığı, çalışanın yüzüne tükürdüğü, tartışma sırasında “benim kim olduğumu biliyor musun?” deyip küfür ettiği iddia edildi.

Mağdur İSPARK çalışanı Aykut Arıkan’ın 8 Nisan tarihinde sosyal medya hesabı Twitter üzerinden sesimi duyun diyerek çağrıda bulunduğu ortaya çıktı. Arıkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2 yaşında serebral palsi hastası bir oğlu olduğunu hatırlatarak CHP’li İBB’nin Didem Arslan Yılmaz istediği için haksız bir şekilde kendini işten çıkardığını ve hukuki mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini söyledi.

Takvim’de yer alan habere göre Arıkan,”18 liralık otopark borcu yüzünden Didem Yılmaz hanımefendi tartışma konusu yaratıp yüzüme tükürdü. Kocası Kürşat Bey de bana saldırmaya çalıştı ve ben kendimi koruduğum için işte atıldım.” dedi.

İşte haksız bir şekilde işten çıkarılan Arıkan’ın o ifadeleri:

“Didem hanımefendi yüzüme tükürdü”

İSPARK’ta 6 senelik personelim, bu zamana kadar en ufak şikayet olmamıştır. 18 liralık otopark borcu yüzünden Didem Yılmaz hanımefendi tartışma konusu yaratıp yüzüme tükürdü. Kocası Kürşat Bey de bana saldırmaya çalıştı.

Benim 2 yaşında engelli bir oğlum var, koronavirüs Türkiye’ye geldiğinden beri ben eldiven ve maskeyi kendi imkanlarımla alarak çalışma şartlarını oluşturdum. Benim oğlum serebral palsi hastası bu yüzden koronavirüs ilk geldiğinden beri bu konuyu önemsedim.

“Eşi bana saldırdı”

Saldırı sırasında eşi bana saldırırken durdurmaya çalıştım ve İSPARK ayın 23’ünde böyle bir tebligat gönderdi, temas ettiğim için işten atıldım. Herhangi bir tazminat bu konuda herhangi bir uyarı almadım. Bu konuyu anlatmaya çalıştım ama önüme engeller konuldu. Hastalığın oğluma bulaşmaması için 14 gündür kucağıma almıyorum.

Benim temennim sadece şu Didem Yılmaz hanım bugün televizyonlarda çıkabilir ünlü de olabilir, gazeteci de olabilir onun şu anki yaptığını hak görüp beni işten çıkarmanızdaki mantığı anlamış değilim. Personelinize niye sahip çıkmıyorsunuz onu da anlamış değilim. Ben bu hukuk mücadelesini kendi çabamla sürdüreceğim buna da eminim.

Aykut Arıkan ifadesinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

19 Mart günü saat 12:45’te sorumlu olduğum alana Kürşat Yılmaz aracını getirerek park etti. Kendisine bir gün önce ödeme yapmadığını plakasına borç ettiğimi söyledim. Kürşat ise ödediğini, borcum olmadığını söyledi. Yanında ismini olay sebebiyle öğrendiğim Didem Yılmaz vardı. ‘Git beni şikayet et’ dedi. Ben de ‘Abla neden seni şikayet edeyim’dedim. Haksız olduğunu kabullenmeyerek agresif şekilde bağırdı ve ‘Sen benim kim olduğumu biliyor musun’dedi. Bunu söylerken yakın mesafedeydi ve yüzüme karşı tükürerek konuşuyordu.

Ben de ‘abla tükürük konuşma lütfen’ dedim. Evde küçük çocuğum olduğundan corona salgını sebebi ile dikkat ediyordum. Didem Yılmaz ‘ben kimim biliyor musun?’ diye bağırarak yüzüme karşı tükürerek konuşmaya devam etti. Yüzüme ‘tüüü size’ diyince Kürşat araya girip onu tuttu ve bana dönüp ‘sen eşimle nasıl konuşuyorsun’ diye yakın mesafeden bağırmaya başladı. Bana vurmak için yumruğunu gösterdi ve ben de geriye çekildim. Kürşat Yılmaz iyice üzerime gelince parmaklıklarınla sadece uzak tutmak için ittirdim ve geri düştü.

Didem Yılmaz onu kaldırdı ve yerdeki gözlüğünü alıp kırdı. Kürşat Yılmaz yerden kalkarak üzerine yürüdü ve vurmaya çalışarak küfür etti. ‘Seni yakacağım seni mahvedeceğim işinden edeceğim’ dedi.

Didem Arslan Yılmaz’dan açıklama

Bir süredir sosyal medyada kendisine yönelik sistematik tehdit ve saldırılarda bulunduğunu ifade eden Habertürk TV sunucusu Didem Arslan Yılmaz, dün İSPARK görevlisinin kendisi ile eşine sözlü ve fiziki saldırıda bulunduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Sarı basın kartı sahiplerinin İspark otoparklarını ücretsiz kullanma hakları vardır. Biz bu hakkımızı biliyoruz, ama ona hiç gerek duymayıp, ücretimizi her seferinde ödüyoruz. O gün, İspark görevlisinin ücret ödemediğimiz gerekçesiyle, şahsıma ve eşime sözlü ve fiziki saldırısıyla karşı karşıya kaldık. ‘Adi vaka’ olan olay nedeniyle, sahte hesaplarla oluşturulmuş organize bir grup tarafından hedef gösteriliyorum, tehdit ediliyorum. Yaptığım iddia edilen fiillerin tamamı yalandır ve kayıtlar Emniyet’tedir.”

Reklam Alanı