Didem Arslan Yılmaz’dan tepki çeken yayın

0
0

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı Programı’na konuk olan olan California Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Prof Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sözünün kesilmesine tepki göstererek yayını terk etti. Bunun üzerine Yılmaz ise ” Hoca devam etmeseydi ben onu gönderecektim. ” dedi.

Prof. Dr. Çilingiroğlu stüdyodaki doktorlara seslenerek, “Türkiye ile senin alakan yok. Amerika’dan konuşuyorsun’ diye bir şey söylenmez” dedi ve yayını terk etti.

Didem Arslan Yılmaz: Ama hocam haksızlık yapıyorsunuz diğer hekim arkadaşlarınıza. Sizi destekleyen yorumlar da yapıyorlar. Hekim arkadaşlarımız değerli insanlar siz de benim için çok değerlisiniz. Ben sizin sözünüzü de asla kesmiyorum. Eğer yayını da dönüp izlerseniz ne kadar konuştuğunuzu da göreceksiniz. Bu bir tartışma programı.

Prof Dr. Mehmet Çilingiroğlu: Benim yardım edebileceğim bir şey var mı?

Didem Arslan Yılmaz: Siz de onlara bir saygı duyun

“TÜRKİYE’YLE SENİN ALAKAN YOK”
Prof Dr. Mehmet Çilingiroğlu: Ben saygı duyuyorum. Programın en başında söyledim. Kalkıpta Türkiye’yle senin alakan yok. Amerika’dan konuşuyorsun diye bir şey söylenmez. Teşekkür ediyorum. İyi akşamlar diliyorum.

Didem Arslan Yılmaz: Peki hocam tercih sizin ama hocalarımıza da ayıp etmenize ben asla izin vermem. Siz de değerlisiniz ama Türkiye’deki hekimler de çok değerli hekim. İnanılmaz bir mücadele veriyorlar hocam bunu da eğer dinliyorsanız bir daha dinleyin. Katılmıyorsanız da canım katılmayın Allah’ım yarabbim ya!

“DEVAM ETSEYDİ BEN ONU GÖNDERECEKTİM”
Sunucu Didem Arslan Yılmaz reklam arasından sonra ise programın açılışında yaşanan tartışmayla ilgili olarak, “California Üniversitesi’nden Prof Dr. Mehmet Çilingiroğlu sinirli değilim dedi, kapattı gitti ama ben bu saygısızlığı Habertürk’e ve Türkiye’nin Nabzı’na, kendime yapılmış olarak görmüyorum. Burada canla başla çalışan Türk hekimlerine yapılan çok büyük bir saygısızlık. Dolayısıyla çok şiddetle kınıyorum. Ve bunu da Türkiye kamuoyuna, Türkiye’nin taktirine bırakıyorum. Hiçbir şekilde hocaların söylediğini dinlemedi. Türk hekimleri burada inanılmaz bir mücadele veriyor ve en son çok değerli bir hocamız, Cemil Hocamız da hayatını kaybetti. 601 tane hekim şu anda Kovid-19. Dolayısıyla şu anda Türk hekimlerine bu saygısızlığı yapmaya kimsenin hakkı yok. Hoca devam etmeseydi ben onu gönderecektim. Allah’a şükür kendisi gitti. Bilmiyorum yayını dinliyorsa da yaptığınız saygısızlığı bir daha düşünürsünüz inşallah Sayın Çilingiroğlu.” ifadelerini kullandı.

Reklam Alanı