Erdoğan: Bu adımı atalım istiyorum

0
0

Türkiye’nin en uzun bayrak direği, 937.5 metrekarelik dünyanın en büyük Türk bayrağı ile buluşacak. Türk bayrağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Karaismailoğlu’nun katılacağı törenle bugün göndere çekiliyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yaptırılan proje kapsamında Türkiye’nin en uzun bayrak direği İstanbul’da Çamlıca Tepesi’ne dikildi.

Bakanlık tarafından 31 Ocak 2021 tarihinde yapımına başlanan yaklaşık 100 ton ağırlığındaki Türkiye’nin en uzun bayrak direği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Türk bayrağı ile buluşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle;

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bugün bizler için çok farklı müstesna gün. Bu günü müstesna bir eserle şereflendiriyoruz. TBMM bundan tam 101 yıl önce bir 23 Nisan günü dualarla, selavatlarla, tekbirlerle Ankara’da açılmıştı. İstiklal Harbimizi yönetmiş ve zafere ulaştırmış bu Gazi Meclis’in başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmetle yad ediyoruz. İstiklal Harbimizin kazanılması ve Cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Bugüne kadar darbecilerden terör örgütlerine ve ekonomik tuzaklara kadar bu ülkeyi ve milleti hedef alan her saldırı aynı kirli senaryonun ürünüdür. Tüm badireleri geride bırakarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda adım adım ilerliyoruz.

100. yılına yaklaştığımız Cumhuriyetimizi her alanda büyüterek ve güçlendirerek bizden sonraki nesillere bırakmanın gayreti içindeyiz. 19 yıldır ülkemizi 2023 hedefleri ile buluşturmanın mücadelesini veriyoruz. Çocuklarımızın da 2053 vizyonu ile teslim aldıkları emaneti çok daha ileriye taşıyacaklarına inanıyorum. Bugün açılışını yapacağımız ülkemizin en uzun direğinde dalgalanacak olan bayrağımızı çocuklarımıza armağan ediyoruz. Türk milleti için bayrak bağımsızlığının en önemli sembollerinden biridir.

Reklam Alanı