Erdoğan duyurdu: 250 milyon dolarlık hedef!

0
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadağ Cumhurbaşkanı Cukanoviç ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“GEÇ KALMIŞ BİR ZİYARET”

Dost ve müttefik Karadağ’a ilk ziyaretimi yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’na Antalya’da söz vermiştim, geciktim demiştim. Artık pandemi falan dinlemeyeceğim ilk ziyaretimi yapacağım demiştim. Geldik. İyi ki de gelmişiz. Bu güzel manzaranın içinde basın toplantısını yapıyor olmak bizi ayrıca mutlu ediyor.

“KARADAĞ’I İLK TANIYAN ÜLKELER ARASINDAYIZ”

Değerli dostum Cukonoviç’e nazik daveti ve misafirperverliği için şükranlarımı sunuyorum. Türkiye ile Karadağ arasındaki dostluk ilişkileri çok eski zamanlara dayanıyor.

Karadağ’ı ilk tanıyan ülkeler arasındayız. Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmede ikili ilişkileri daha da geliştirme konusundaki irademizi bir kez daha teyit ettik.

“250 MİLYON DOLARLIK HEDEF KOYDUK”

Sayın Cumhurbaşkanı ile 250 milyon dolarlık bir hedef koyduk. Bu hedefi belirleyelim dedik. 250 milyon dolara yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türk özel sektörünün Karadağ’daki varlığı ticaret hacmimizi artırmamızı sağlıyor. Türkiye Karadağ’a en çok yatırım yapan 10 ülke arasında yer alıyor.

“TÜRKİYE VE KARADAĞ’ BARIŞ İLE İSTİKRARA CİDDİ KATKI SAĞLIYOR”

Görüşmemizde ayrıca Balkanlar ve ülkelerimizi ilgilendiren uluslararası konuları görüşme fırsatı bulduk. Balkanların ve Avrupa’nın önemli parçaları olan Türkiye ve Karadağ barış ve istikrara ciddi katkılar sağlıyor.

Karadağ’ın Balkanlar’daki barışçıl politikalarını, tüm ülkelerle iyi ilişkiler geliştirme gayretini takdirle izliyoruz. Karadağ’ın NATO’ya katılmasına tüm gücümüzle destek verdik.

Reklam Alanı