Erdoğan: Gerekli adımları atacağız

0
0

Suriye’nin İdlib kentinde son 10 günde gerçekleştirilen hain saldırılar sonucu 13 şehit vermemizin ardından gözler hükümetin atacağı adımlara çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Yaşayan İnsan Hazineleri Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmasında, İdlib’de atılacak adımları bugün saat 11.00’da başlayacak AK Parti Grup Toplantısı’nda açıklayacağını dile getirmişti. Erdoğan’ın siyasi ortağı Devlet Bahçeli’nin, “Türkiye Şam’a girmeli” sözleri ise dikkatleri Erdoğan’ın yapacağı açıklamalara çevirdi.

 

 

 

FETÖ’NÜN EN BÜYÜK SİYASİ AYAĞI KILIÇDAROĞLU’DUR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Erdoğan, CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kaset kumpası sonucu makamından ayrılmasına gönderme yaparak, “Seni oraya FETÖ getirdi” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün grup toplantısında yaptığı konuşmada “FETÖ’nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır” demişti.

Erdoğan, şu şekilde konuştu:

Madem bu kadar istiyor öyle ise FETÖ’nün siyasi siyasi ayağını ben size ekran diyebileceğim duvarda açıklıyorum. Tolstoy’un dediği gibi, “Birine çamur atmadan önce düşün ve sakın unutma ilk önce senin ellerin kirlenecek”. Kılıçdaroğlu bize çamur atmaya çalışırken elinde çamurla yakalanmıştır. FETÖ’nün siyasi ayağı bizatihi Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ekibidir.

FETÖ’yü suç örgütü ilan eden ve Milli Güvenlik Kurulu’ndaki toplantıda alınan kararın altında benim imzam var. Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasıyla CHP bu işin tam göbeğine yerleşmiştir. Kaset kumpasının dahi sorumluluğunu dahi bizim üzerimize yıkmaya çalışmıştır. Seni oraya getiren FETÖ, ne konuşuyorsun?

 

“FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI FETÖ’CÜLERİN ÖLDÜRMEK İSTEDİĞİ SİYASETÇİ MİDİR”
Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi sorular soran Cumhurbaşkanı Erdoğan “Madem bu işler soru sorarak oluyor. Öyleyse bende burada birkaç soru sorayım. FETÖ’nün siyasi ayağı FETÖ’cülerin devirmeye çalıştığı siyasetçi midir yoksa yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir? FETÖ’nün siyasi ayağı; FETÖ’nün darbe gecesi öldürmeye çalıştığı siyasetçi midir, FETÖ’nün yol verdiği siyasetçi midir?” dedi.

Reklam Alanı