Erdoğan’dan darbe iddialarına sert çıkış

0
1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK’sı öncesi yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde darbe iddiasında bulundukları gerekçesiyle tepki çeken CHP’ye yüklenerek “Bu faşist zihniyete meydanı bırakmayacağız” diye konuştu.

AK Parti MYK’sı öncesinde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde CHP vardı. Erdoğan, CHP’ye yönelik “Bize zarar vermek için ülkesine ve milletine zarar verebilecek bu faşist zihniyete meydanı bırakmayacağız” ifadelerini sarfetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şunlar:

“MÜCADELEMİZİ BAŞARIYLA SÜRDÜRÜYORUZ”
“Türkiye olarak dünya ile beraber ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgınıyla mücadelemizi başarıyla sürdürüyoruz. Hasta sayısı, ölüm sayısı, tedavi gören hasta sayısı bakımından olumlu bir düzeyde ilerliyoruz. Türkiye sağlık altyapısı ve sosyal güvenlik gücü sayesinde pozitif ayrışma göstermiştir. Aldığımız tedbirleri her hafta kabine toplantımızda gözden geçiriyoruz.

“GENEL KURALLARA UYULDUĞUNU GÖRDÜK”
Geçtiğimiz hafta bu çerçevede ilk kararları almıştık. Kimi işletmelerin faaliyetine izin verilmesiyle ilgili uygulama dün başladı. Her ne kadar bazı yerlerde arzu etmediğimiz görüntülere rastlasak da genel kurallara uyulduğunu gördük. Dün yeni kararlar aldık.

Reklam Alanı