Fahrettin Altun’dan ABD’ye tepki

0
2

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun,  ABD Başkanı Biden’ın skandal “soykırım” ifadesine ilişkin, “Talihsiz, hadsiz ve hükümsüz olarak addediyoruz ve reddediyoruz” açıklamasında bulundu.

Altun’un konuşmasından öne çıkan açıklamalar şöyle:

“Türkiye’yi kendilerince istedikleri yola çekmek için terörden yaptırıma kadar türlü tehditlere başvuranlar, başarıya ulaşamadı, ulaşamayacak Allah’ın izniyle. Terör örgütü PKK’nın emri ve siyasi uzantılarının çağrısı sonucunda, özellikle sivil insanlara yönelik kanlı katliamlara sahne olan 6-8 Ekim olayları da yine böylesine bir girişimdir.”

6-8 EKİM OLAYLARI

6-8 Ekim olaylarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Altun, “Bu cinayetlerin failleri bugün hakim karşısına çıkıyor. Katiller için hesap vakti. Bizim adalete inancımız tam.” dedi.

Fahrettin Altun, “Türkiye’yi bölmek, parçalamak ve dahası içeriden hançerlemek isteyen tüm odaklara karşı devletimiz ve milletimiz her daim ayaktadır. Terör örgütleriyle küresel güç odaklarıyla ve darbeci zihniyetlerle mücadeleden bir an olsun geri durmayacağız.” açıklamasında bulundu.

ABD BAŞKANI BİDDEN’IN SKANDAL ‘SOYKIRIM’ AÇIKLAMASI

Altun, “Biden’ın 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımlayan açıklamasını talihsiz, hadsiz ve hükümsüz olarak addediyoruz ve reddediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Reklam Alanı