Fatih Altaylı’dan Ahmet Hakan’a yanıt: Sallama Hakan!

0
1

CHP’nin boykot kararının CNN Türk’ün ratinglerini nasıl etkilediğiyle ilgili dün bir yazı kaleme alan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a gazeteci Fatih Altaylı yanıt verdi.

Hakan dün yayımlanan yazısında, “Bazıları büyük bir merakla bana soruyorlar CNN Türk’ün reytingini. Sadece şu rakamı verilip çekiliyorum: Şubat ayında, AB grubunda, “prime time” denilen, akşam en çok ekran başında olunan saat dilimlerinde haber kanalları içinde birinci oldu CNN Türk. NOT: AB grubu demek, eğitim düzeyi en yüksek kesim demek” ifadelerini kullanmıştı

Ahmet Hakan’ın açıkladığı bilginin doğru olmadığını belirten Fatih Altaylı, bugün yayımlanan “Sallama Hakan, yatsıya kadar bile yanmaz” başlıklı yazısında şu ifadeler kullandı: Eski bir medya mensubu, şimdilerin siyasetçisi 30 yıllık dostum arayıp sormasa haberim olmayacaktı.

“Fatih bu Ahmet Hakan’ın yazdığı ratingler doğru mu?”
“Ne yazmış” dedim.
“CNN birinci imiş.”
“Zannetmiyorum ama bir bakayım. Geçen hafta baktığımda böyle bir durum yoktu. Çok acayip bir şey olmadıysa, maç veya porno yayınlamadılarsa doğru değildir” dedim ve Ahmet Hakan’ın yazısını açtım.
Sallamış da sallamış…
Haber kanallarının ratinglerini herkes merak ediyormuş da, bunun üzerine Ahmet Bey sormuş da, arkadalar ona söylemiş de, CNN Türk Şubat ayında AB grubunda yani yüksek eğitim grubunda birinciymiş de….
Yalanın büyüğü.

Reklam Alanı