Fatih Altaylı’dan Nagehan Alçı’ya: Cahil!

0
3

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Nagehan Alçı’nın “artık türkünün halkın güncel müziği olmadığı”nı savunduğu yazısına ilişkin olarak, “”Türkü çağdışıdır’ anlamına gelen sözleri ciddi bir cehalettir” ifadesini kullandı.

Altaylı, “Türk’üz türkü çığırırız” başlıklı yazısında, “Nagehan Alçı diye gireceğim yazıya hepiniz ‘Ekrem İmamoğlu’ diye devam edeceksiniz, biliyorum. Yok yok, yazacağım mesele Ekrem İmamoğlu ile Nagehan Alçı arasında dün akşam bir kez daha herkesi eğlendiren diyaloglar değil. Ekrem İmamoğlu, Nagehan Alçı ile ekrana çıkmaya bayılıyor. Zayıf nokta gibi göründüğü için sürekli oradan çalışıyor ve prim yapıyor. O yüzden konum o değil. Ben Nagehan Alçı’nın geçenlerde yazdığı bir yazıya takılıp kaldım” dedi.

ALTAYLI, ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

“Türkü formunun artık bittiğine, türkü yazmanın ya da derlemenin bilgisayar çağında hala daktilo kullanmaya benzediğini iddia ettiği yazısına. Alçı böyle manasız bir yazı kaleme alacağına, ‘Kardeşim ben türkü sevmem. Türkü bana köylülüğü hatırlatıyor. Ben köylülük sevmem’ deseydi söylediklerini kişisel bir beğeni olarak düşünüp tek kelime edemezdik. Ama ‘Türkü çağdışıdır’ anlamına gelen sözleri ciddi bir cehalettir. Türkü çağdışı falan değildir.

Reklam Alanı