Hulusi Akar: Mehmetçik gücünü gösterdi

0
0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan’dan tahliye edilen askerlere konuşma gerçekleştirdi. Bakan Akar, 48 saatten kısa sürede tahliyelerin gerçekleştiğini ve burada da TSK’nın gücünü gösterdiğini belirtti.

MSBden Afganistan’dan tahliye açıklaması Böyle karşılandılarMSB’den Afganistan’dan tahliye açıklaması! Böyle karşılandılar
“TÜM RİSK, TEHDİT VE GELİŞMELER YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde uluslararası ilişkilerde özne haline gelen Türkiye tüm risk, tehdit ve gelişmeleri yakından takip etmekte ve gerekli tüm tedbirleri almaktadır.

Bu çerçevede kahraman ordumuzun, vatanımızın ve 84 milyon vatandaşımızın güvenliğini sağlamak için yurt içinde ve sınır ötesinde azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.

Dost ve kardeş ülkelerin barış, huzur, güvenliği için sorumluluk üstlenmektedir. Bu çerçevede Libya’dan Kosova’ya, Katar’dan Somali’ye kadar üstün gayretle görev yapmaktadır.

Afganistan’da barış ve istikrarın sağlanması için gayret göstermiştir. 6 yıldır Hamid Karzai Havalimanı’nın işletilmesini sağlamıştır. Eğitim, yardım ve danışmanlık hizmeti sağlanmıştır.

Almanya, Afganistan’daki personelinin tahliyesini tamamladıAlmanya, Afganistan’daki personelinin tahliyesini tamamladı


BU ZAMANA KADAR 20 BİN ASKER AFGANİSTAN’DA GÖREV ALDI

Afganistan’da 20 bin silah ve arkadaşımız görev almıştır. Afganistan’da görevlerini başarıyla icra etmiş, Afgan halkının gönlünü kazanmıştır. TSK, NATO’nun sevgisini kazanmıştır.

Asil milletimizin övünç kaynağı oldunuz. Kahramanlıklarınızdan dolayı sizleri kutluyorum.

Son süreçte Cumhurbaşkanımızın onayıyla unsurlarımızın intikaline 25 Ağustos itibariyle başlamıştır. 8 uçak ve 2 helikopterle gerçekleştirdiğimiz uçuşlarla personel ve siviller 48 saatten az bir sürede tahliye edilmiştir. Kabil Havalimanı’ndaki yoğunluk ve gerginliğe rağmen tahliyenin sorunsuz gerçekleşmesi TSK’nın gücünü göstermiştir. Görev süresince destek olan Afgan kardeşlerimize, ABD, İngiltere ve Almanya, Tacikistan’a teşekkür ediyorum.

Terör saldırısını kınıyorum. Kabil’de birliğimizde görev yapan kahraman Azerbaycan askerlerine, bakanlık ve kurumlara işbirliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Reklam Alanı