İBB Meclisi’nde büyük gerginlik

0
1

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret dolu ifadeler kullandı.

Özkoç, bu açıklamalarının ardından Meclis’e gidip kürsüye çıkınca, olanlar oldu. AK Partili vekiller ile CHP’li vekiller arasında yaşanan kavgada Engin Özkoç’un yüzünde ve kafasında şişlikler oluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mart ayı toplantısında da benzer görüntülere ramak kaldı.

AK Parti’li Tevfik Göksu, kürsüde yaptığı konuşmada, Engin Özkoç hakkında, “Bu seviyesiz şahsın davranışı neye benziyor biliyor musunuz? Vatan haini denildiğinde “Burada” diye ayağa kalkan psikolojinin sonucudur.” Allah aşkına, bu nasıl psikolojidir? Bir gün katil Esad’a laf edemeyenler, bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na laf etme cürretini nereden alıyorlar? Vatan haini nerede denildiğinde burada diyenler şurada dursun, biz vatan sana canım feda diyenlere selam olsun” dedi.

Tevfik Göksu’nun bu konuşması AK Parti sıralarından alkış alırken CHP sıralarından tepkiler yükseldi.

AK Partili Göksu’ya tepkilerin yükselmesi üzerine AK Parti sıralarından cevaplar geldi ve tartışmaların dozu bir anda yükseldi.

Meclis üyeleri karşılıklı olarak ayağa kalktı ve kavganın eşiğine geldi. Araya giren isimler, tartışmaların tekme tokat kavgaya dönüşmesinin önüne geçti.

Reklam Alanı