İçişleri Bakanlığı o açıklamanın çarpıtıldığını açıkladı

0
1

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, bugün bir gazetedeki köşe yazısında Bakan Süleyman Soylu’nun “Salgında genel yayılım bitti” ifadelerini kullanmadığını belirten bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada “Rehavetten uzak durulması gereken bir dönemde, Bakanımıza atfedilen ifadeler kabul edilmemektedir” denildi.

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, bugün bir gazetedeki köşe yazısında Bakan Süleyman Soylu’ya atfedilen ifadelerle ilgili açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Bugün bir köşe yazısında geçen ‘Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz.’ cümlesi, Sayın Bakanımıza ait değildir.” ifadesi kullanıldı.

“BU YAKLAŞIM KABUL EDİLMEMEKTEDİR”
Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sayın yazar ile telefonda yapılan sohbette bu ifadenin bazı uzmanların değerlendirmeleri olduğunun altı ısrarla çizilmiş ve bu sohbetin bir demeç olmaması vurgulanmıştır. Pandemi ile mücadelede rehavetten uzak durulmasının sürekli ifade edildiği bu hassas dönemde böyle bir söylem ve yaklaşım, Sayın Bakanımız tarafından asla kabul edilmemektedir.”

İLGİLİ HABER: VİRÜSÜN DAĞILIMI DURDU

Reklam Alanı