İhaleler aynı kişilere verilmiş

0
0

Melih Gökçek döneminde, belediye mallarının eşi Nevin Gökçek’in “onursal başkan” olduğu SOS Vakfı’na düşük meblağlar karşılığında kiraladığını iddia eden Yavaş, “Kocası karısına orayı kiraya vermiş” diye konuştu.

Mansur Yavaş belediyeye ait olan yerleri kullanamadıklarıyla ilgili, “Belediyenin mallarından elinizi çekin artık” dedi.

440 kadar ihaleyi aynı şahıslara vermiş

Eski yönetim döneminde yapılan ihalelerle ilgili konuşan Mansur Yavaş’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Eski yönetim, televizyonu, futbol takımını veya başka harcamalarını finanse etmek için 440 kadar ihaleyi tek katılımcı yapmış ve aynı şahıslara vermiş. Bu arada yine eşi hanımefendinin hayır yapması için SOS Vakfı’na belediyeden kaynak sağlayarak 11 tane yer verilmiş.

Daha önce de SOS Vakfı’na 11 tane yer 10 yıllığına, sadece bir de 50. Yıl Otoparkı 25 yıllığına verilmiş. Gene Korkutata ailesine verilmiş 14 tane yer. Bunlarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Göksu Otoparkı 25 yıllığına verilmiş. Kira ücreti 158 bin lira yıllık. Bu günlük parası bile değil. Osmanlıspor’a, Keçiörengücü’ne verilen yerler de var. Hepsi 10, 25 yıllığına verilmiş.

Depodan Melih Gökçek’in şahsi eşyaları çıktı

Bunlardan bir tanesi de SOS Vakfı’na bir yıllığına verilmiş. Bir yıllığına verilen süre bitince bizimkiler tahliye kararı almışlar.

Kaymakam beye başvurmuşlar. ‘Biz burayı tahliye edeceğiz’ demişler. Sayın kaymakam yazı yazıp ‘Şu tarihte tahliye edelim’ demiş. Görevlendirme yapmış. Perşembe günü gidildiğinde belediye ekipleri, kaymakamlık görevlisiyle birlikte içeriye giriyorlar. Tahliye edecekleri zaman içerde bir kısmı tarihi nitelikteki eşya ve koli görüyorlar.

15 kamyon oldu hala boşaltamadılar. Bir bakıyorlar ki çoğu Sayın Melih Gökçek’in şahsi eşyası.

Baktığımız zaman, kocası karısına orayı kiraya vermiş pozisyonu oluyor. Eşyalar Gökçek’in kişisel eşyaları.

Yürütmeyi durdurma kararı çıktı

Kaymakam bey, ‘Bunu şimdi tahliye etmeyin, sabaha bırakın, kimse girmesin’ diye beni aradı. ‘Bizim Sayın Gökçek’in eşyalarıyla bir işimiz yok, bize yer lazım, süresi bitmiş, o zaman sabaha olsun’ dedim. Sayın Kaymakam sabah olduğunda, ‘Pazartesi yapalım’ diye yazı yazmış. ‘Herhalde elemanı yok’ dedim. Cuma akşam yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

Belediyenin mallarından elinizi çekin artık

Mansur Yavaş, belediyeye ait bir cipin hala Melih Gökçek’te olduğunu söyleyerek, “Belediyenin mallarından elinizi çekin artık. Cipi de vermiyor hâlâ onda. Niye vermiyorsun kardeşim belediyenin malını? Artık ailece belediyenin mallarından elinizi çekin. Bu mallar sizin babanızın malı değil. Halen bize teslim edilmedi. Bu cip, belediyenin cipi” şeklinde konuştu.

Reklam Alanı