İmamoğlu 15 yıllık müdürü görevden aldı

0
0

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 yıldır gelirler müdürü olarak görev yapan Yakup Keskin’i görevden aldı. Keskin’in yerine, İsa Ferhat Alemdar gelirler müdürü olarak atandı.

İBB’deki kadro değişikliği, belediye başkanlık seçimlerinin üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine karşın devam ediyor. Son olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’de 15 yıldır Gelirler Müdürü görevinde bulunan Yakup Keskin’i görevden aldı.

VEDA MESAJI YAYINLADI
Yakup Keskin, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“15 yılı aşkın süredir yürüttüğüm gelirler müdürü görevim sona erdirilmiştir. Gelirler müdürü olarak büyükşehir belediyesine ve İstanbul halkına hizmet etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadım. Gelirler müdürlüğü ekibi ile güzel işlere imza atarak, örnek ve öncü bir birim olmaya çalıştık. 1995 yılından bu yana farklı görevlerde hizmet ettiğim kurumuma elimden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğim. Selam ve Saygılarımla.”

YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI ANLATTI
Keskin ayrıca aynı sosyal medya hesabı üzerinden, gelirler müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmaları anlatan bir dizi mesaj da yayınladı. “Gelirler müdürlüğünde 15 yıl” başlığı ile yayınlanan mesajların bazıları şöyle:

“Elektronik Beyan (e-beyanname). Mükelleflerimizin vermek zorunda olduğu beyanlarını elektronik ortamda vermelerini sağladık. Böylece mükelleflerimiz belediyeye gelmeden 7/24 beyanlarını verebildiler. Artık beyanların yüzde 85′i e-beyan olarak verilmektedir. E-beyanname belediyeler bazında Türkiye’deki ilk uygulamadır.”

“Vergi Denetiminde beyan kontrolü/evrak düzenleme işlemlerini elektronik ortama taşıyan ve Türkiye’de belediyecilikte bir ilk olan ‘Mobil İlan Reklam Yoklama Otomasyonu’ projesini gerçekleştirmiştik. Bu projemiz 2009 yılı Marmara Belediyeler Birliği İyi Yönetilim Projelerine 3.lük ödülüne layık görülmüştü.”

Reklam Alanı