İmamoğlu’ndan sokağa çıkma yasağı çağrısı

0
1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele için devletin sokağa çıkmama konusunda daha radikal kararlar alması gerektiğini yineledi. İBB’ye ait mekanların gerekli hallerde sahra hastanesi olarak kullanılabilmesi için hazırlıkların yapıldığını kaydetti. İmamoğlu, Atatürk Havalimanı’nın Koronavirüs hastanesi olarak kullanılmasını önerdi.

İmamoğlu, İBB’nin Koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Koronavirüs’le mücadele döneminde Kanal İstanbul ihalesinin yapılmasına da “Lütfen insani ve ekonomik önceliği bulunmayan büyük ve tartışmalı yatırımları lütfen iptal edin. Hukuki mücadelemizi ve bu süreci yakından takip edeceğimizi buradan duyurmak istiyorum. Şu zor günlerde insan hayatından daha önemli hiçbir şey olmadığını vatandaşımızı hissettirmek için hassas olalım” sözleriyle tepki gösterdi.

İmamoğlu, “Zor günlerin henüz başındayız. Bu mücadele tek başına bir hükûmetin altından kalkabileceği mücadele değildir, herkes bu ortak mücadelenin parçası olmakla yükümlüdür. İBB olarak onlarca yeni uygulamayı hayata geçirdik.Temel önceliğimiz sorumluluğumuz olan kamu hizmetlerinin sağlamak.” dedi.

Reklam Alanı