IMF’de 25 ülkeye onay çıktı

0
1

Uluslararası Para Fonu, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle 25 ülkeye acil borç yardımı yapacak. Söz konusu yardım ülkelerin mali kaynaklarını, acil tıbbı ve diğer yardım çalışmalarına yönlendirmesine yardımcı olacak.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs salgınının etkileriyle mücadeleye yardımcı olmak amacıyla, Afet Etkilerinin Sınırlandırılması ve Borcun Hafifletilmesi Fonu (CCRT) kapsamında 25 üye ülkeye acil borç yardımı sağlanacağını bildirdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Georgieva, söz konusu kararın Yönetim Kurulu tarafından onaylandığını bildirdi. Georgieva, Fon’un Kovid-19 salgınının etkileriyle mücadeleye yardımcı olma çalışmalarının bir parçası olarak, CCRT kapsamında IMF’nin 25 üye ülkesine acil borç hizmet yardımı sağlanacağını ifade etti. En yoksul ve kırılgan ülkelerin IMF borç yükümlülüklerini gelecek 6 ayda karşılaması için hibe sağlanacağını bildiren Georgieva, bunun ülkelere finansal kaynaklarını acil tıbbi ve diğer yardım çalışmalarına yönlendirilmesine yardımcı olacağını aktardı.

Reklam Alanı