Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Mehmet Dişli sorusu

0
0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın ‘Çalar Saat’ programına konuk oldu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin kilit isimlerinden biri olarak Genelkurmay’da tutuklanan eski Tümgeneral Mehmet Dişli hakkındaki tartışma yaratan açıklamalarına ilişkin “Her şey açık. MİT üstüne düşen görevi yapmış. Bu işin başında ben değilim, başbakan da değil, kim olabilir bu güç, Cumhurbaşkanıdır” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satırbaşları şöyle:

Bayramda evde çokça telefon görüşmesi yapıyorum. Liderlerle, partililerle, aile büyükleriyle ve vatandaşlarla konuşuyorum.

Belediye başkanlarımız bu salgın döneminde çok iyi bir performans gösterdi. Genel merkezle belediyeler arasında da iyi bir koordinasyon sağlandı.

DAVUTOĞLU’NUN ‘DİŞLİ’Yİ EMEKLİ EDECEKTİK’ AÇIKLAMASI
Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu’nun 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi Mehmet Dişli’nin emekliye sevk etmek istediklerini ancak son an da engellendiği şeklindeki açıklaması için şöyle konuştu:

“Her şey açık. MİT üstüne düşen görevi yapmış. Son gece ne olduysa görevinde kalıyor ama. Bu işin başında ben değilim, başbakan da değil, kim olabilir bu güç Cumhurbaşkanı. Sormak lazım.

(Genel Kurmay da demiş olabilir)

Başbakan istiyorsa askerler onu söyleyemez. Rapor da gayet açık. Her Milli Güvenlik Kurumu toplantısına MİT FETÖ ile ilgili rapor sunar. MİT ordudaki FETÖ unsurlarını da yakından takip ediyor, bunu gösteriyor. MİT Başkanı ve dönemin genel kurmay başkanı neden mecliste kurulan 15 Temmuz darbe komisyonuna gelmediler. Erdoğan neden buna izin vermediler. Zaman içinde bu olayın bütün ayrıntıları ortaya çıkacaktır.”

Reklam Alanı