Kılıçdaroğlu’nun karşısına ortak aday formülü

0
0
CHP'nin JW Marriot Otel'de düzenlenen seçim bildirgesi ve aday tanıtım toplantısı başladı. Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de katıldı. ( Murat Kaynak - Anadolu Ajansı )

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, yaklaşan CHP kurultayına ilişkin kulis bilgilerini paylaştı. Selvi, bugünkü köşesinde partideki sol kanadın mevcut genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday çıkarmaya hazırlandığı yazdı.

Muharrem İnce kime destek verecek?

Selvi, “Yerel seçimlerde sağladığı başarı nedeniyle CHP Lideri en güçlü olduğu kurultaylardan birine gidiyor. Kılıçdaroğlu’nun tek aday olarak girmesi bekleniyordu. Ancak Selin Sayek Böke, İlhan Cihaner, Fikri Sağlar ve Ali Şeker’in ön planda olduğu sol blok, Kılıçdaroğlu’na karşı aday çıkarmayı tartışıyor. İlhan Cihaner, adaylık için nabız yokluyor” ifadelerini kullandı.

Selvi, “Muharrem İnce’ye CNN Türk’teki ‘Tarafsız Bölge’ programında genel başkan adayı olup olmayacağını sormuştuk. “Hele bir kurultay gelsin. Ben lafımın arkasındayım. CHP adayı doğal Cumhurbaşkanı adayıdır. Öyle olmalıdır. Yoksa iddiamız ortadan kalkar” diye yanıt vermişti. Ancak İnce şu ana kadar adaylık sinyali vermedi. İnce aday olmasa da kime destek vereceği önemli” dedi.

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun yanında

Selvi, “Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere delegeler üzerinde önemli ağırlıkları olan belediye başkanları Kılıçdaroğlu’nun yanında. Ayrıca yerel seçim başarısı CHP Lideri’ni güçlü kılıyor. Ancak Kılıçdaroğlu ne kadar güçlü olursa olsun, 400-450 kişilik bir delege grubunun Kılıçdaroğlu’nun karşısında yer alacağı biliniyor. Muhalifler, Kılıçdaroğlu’nun parti meclisi listesini delmeye ağırlık verecek” görüşünü savundu.

CHP’de Genel Başkanlık için 5 isim geçiyor

Reklam Alanı