Kim Jong-Un dublörü mü var?

0
0

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un geçtiğimiz günlerde bir açılışa katılarak öldüğü ve sağlık durumunun kötü olduğu iddialarını sonlandırmıştı. Ancak bazı kesimler, 2017’deki bir fotoğrafı göstererek Kim’in dublör kullandığını ve hala durumunun kötü olduğunu öne sürdü.

Öldüğü ya da sağlık problemleri nedeniyle ayağa kalkamayacak kadar kötü durumda olduğu öne sürülen Kuzey Kore lideri Kim Jong geçtiğimiz günlerde bir açılışa katılmıştı ve tartışmalara son vermişti. Ancak Kim’in tartışmaları bitirmek için yayınlanan son fotoğrafının düblörüne ait olduğu öne iddia ediliyor.

AÇILIŞTA ORTAYA ÇIKARAK İDDİALARA SON VERMİŞTİ
Kim’in kalp ameliyatı geçirdikten sonra yoğun bakımda olduğundan, felç geçirip ayağa bile kalkamadığına kadar birçok iddia ortaya atılırken, öldüğünü düşünenlerin sayısı da bir hayli fazlaydı. Bu spekülasyonların ardından Kuzey Kore lideri 1 Mayıs’ta ortaya çıktı. Bir fabrikanın açılışında yer alan Kim’in fotoğraflarının yayınlamasıyla ‘ölmedim, buradayım’ mesajı verildi. Ancak bu mesajdan tatmin olmayanların sayısı da bir hayli fazla.

“DUBLOR KULLANMIŞ OLABİLİR”
Kim Jong-un’un dublör kullandığı iddiaları sık sık dile getirilse de, son fotoğrafların gerçekliğine inanmayanlar 2017’de kaydedilen bir görüntüyü işaret etti. Söz konusu videoda Kim, bir füze denemesi sırasında saç tıraşına kadar kendisine benzeyen iki kişiyle konuşurken görülüyor.

Videoyu görenler iki kişinin Kim’in dublör kullandığının kanıtı olduğunu, 1 Mayıs’ta paylaşılan fotoğrafların da dublörlere ait olduğunu savundu. Kim Jong-un’un olası suikast girişimlerine karşı dublör kullandığı öne sürülüyor.

Reklam Alanı