Koronadan korunmak için gittiler korona virüs kaptılar

0
0

Kayseri’de korona virüsten korunmak için üfürükçüye giden mahallede üfürükçünün virüslü olduğu ortaya çıktı. Virüsün yayılması nedeniyle mahalle karantinaya alınırken, Kayseri Tabip Odası, vatandaşlara “Üfürükçüye gitmeyin” uyarısında bulundu.

Korona virüs salgını ile topyekün mücadele ettiğimiz şu günlerde Kayseri’den gelen bir haber bu kadarına da pes dedirtti. Kentte virüs taşıyıcısı olduğu belirlenen bir kadın. mahallede salgının yayılmasına yol açtı.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”tr” dir=”ltr”>Kayseride salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli Corona (test negatif) vefatımız var. AVM lere gitmeye çok vaktiniz olacak. Ev de Kal Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin….</p>&mdash; Kayseri Tabip Odası Başkanlığı (@kayseritabip) <a href=”https://twitter.com/kayseritabip/status/1259920295336476674?ref_src=twsrc%5Etfw”>May 11, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

“VİRÜSÜ KOCA MAHALLEYE YAYIYOR”
Konuyla ilgili detayları Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya paylaştı. Üfürükçü kadının mahallede virüsün yaydığını belirten Altınakaya, “Kişisel veriler nedeniyle ne mahalle ne de isim vermeyeceğim. Ama siz nere olduğunu anlarsınız. Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi? Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana” ifadelerini kullandı.

 

Reklam Alanı