Koronavirüs tedavisinde uygulanan ilaçlar geri ödeme listesine alındı

0
0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs, kanser ve parkinson gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan 32 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu.

SGK kapsamında yapılan düzenlemeye ilişkin bilgileri paylaşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ” Koronavirüs, kanser ve parkinson gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere 32 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli karşılanan yurtiçi ilaç sayısı 8.594’e ulaştı.” ifadelerini kullandı.

1 KORONAVİRÜS, 4 KANSER VE 7 PARKİNSON İLACI LİSTEDE
Vatandaşların ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini vurgulayan Selçuk, geri ödeme listesine alınan ilaçların hastalara şifa olması temennisinde bulundu. 1 koronavis, 4 kanser ve 7 parkinson ilacı geri ödeme listesine eklendi

OSELTAMİVİR ETKEN MADDELİ SİSTEMİK ANTİVİRAL İLAÇ BULUNUYOR
Yapılan düzenlemeyle, geri ödeme listesine eklenen ilaçlar arasında 4 kanser, 7 parkinson ilacı ve bir de koronavirüs hastalığının tedavi protokolünde kullanılan “oseltamivir” etken maddeli sistemik antiviral ilaç bulunuyor.

Reklam Alanı