Mahir Ünal’dan CHP ve HDP açıklaması

0
0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal NTV’de gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Ünal’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Yıllardan beri HDP’nin yaptığı bir şey bu. Teröre karşı bir siyasi parti mesafeli durmalı. Devletin ordusunu devletin şiddet merkezi olarak niteleyen teröriste terörist demeyen bir siyasi yaklaşımla karşı karşıyayız. Tabi buna açılan soruşturma siyasetin değil, hukukun meselesi. Süreçte savcının gerekçelerini görmek lazım.”

“Az önce demokratik siyaset ifadesini özellikle kullandım. Çünkü demokratik siyaset ile şiddet ve terörü birbiriyle bağdaştıramazsınız.”

“HDP’nin perdesini kaldırıp bıraktığınızda PKK terörünü meşrulaştırdığını görüyorsunuz. Silahlı terörü meşrulaştırdığını görüyorsunuz. HDP’nin bu tutumunu demokratik siyasete tehdittir. Biz onlara hep Kandil’in iradesiyle değil, milletin iradesiyle hareket etmelerini söyledim.”

“Özellikle Ergenekon davaları sürecinde CHP’nin kullandığı dile ve uslube bir bakalım. Bu yapının organize bir terör örgütü olduğu anlaşıldıktan sonra yaptığı açıklamalara bakalım. Şimdi FETÖ kanser gibi devletin her hücresine yayılmış. Devletin FETÖ ile mücadelesini bir siyasi mücadele olarak nitelendirir, yargıya sarayın yargısı, polise sarayın polisi derseniz bu işi çıkmaza sürüklersiniz. PKK’nın içerdeki siyasi uzantılarıyla, devletin önceliklerini siyasetin öncelikleri gibi sorarsanız devletin meşrutiyetini sorgulamış olursunuz.”

Reklam Alanı