Mahmut Koçak’tan kriz yönetimi eleştirisi

0
0

Koronavirüsle mücadele kapsamında açıklamalarda bulunan 22. Dönem Milletvekili Dr. Mahmut Koçak,  “Kriz yönetimi bilginin yanında tecrübe ister” dedi.

 

Alternatif Politikalar Merkezi Derneği Genel Başkanı ve 22. Dönem Milletvekili Dr. Mahmut Koçak, gündemin haftalardır değişmezi olan korona virüs salgınına dair bazı açıklamalarda bulundu.

Kendisi de bir doktor olan Koçak, sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesi ve atama bekleyen sağlıkçıların atamasının yapılması gerekliliğini vurgulayarak “Sahada çalışan hekim ve sağlık personelinin uyarılarına pratik ve acil çözümler üretilmelidir” ifadelerini kullandı.

“Kriz yönetimi bilginin yanında tecrübe ister” diyen Koçak’ın açıklamalarından satır başları ise şöyle:

GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR

“Gün Türkiye günüdür. Kriz yönetimi bilginin yanında tecrübe ister. Türkiye’mizin bu krizi her anlamda başarıyla yönetecek bilgi ve insan kaynağı mevcuttur. Bizlere düşen ötekileştirmeden 83 milyonu kucaklamak ve Türkiye için seferber etmektir. Hepimiz taşın altına elimizi koymak mecburiyetindeyiz. Devlet, yerel yönetimler, muhtarlar, STK’lar, tüm siyasi partiler korona virüs salgınının en kısa sürede kontrol altına alınması, en az kayıpla sonlandırılması, vatandaşın mağdur edilmeden ekonomik tahribatın en kısa sürede tamir edilmesi için işbirliği içinde hareket etmesi şarttır. Gün birlik günüdür gün kardeşlik günüdür ve gün Türkiye’mizin günüdür.”

EMEKTAR SAĞLIK PERSONELLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Sağlık çalışanlarına çok iyi bakılmalı, sağlık insan gücü arttırılmalı ve atama bekleyen sağlıkçılar hemen atanmalıdır.

Sahada çalışan hekim ve sağlık personelinin uyarılarına pratik ve acil çözümler üretilmelidir. Sağlıkta şiddet yasası tüm partilerin ortak çalışması olarak kanunlaşması salgın mücadelesi içindeki sağlık çalışanlarına büyük moral olacaktır. Sorun milletin sorunu, saldırıya maruz kalan 83 milyon, hep birlikte çözüm üreteceğiz. Çünkü bu ülke hepimizin.

ERDOĞAN GÖRÜŞMELİ

Enerjimizi ülkemizi hızla ayağa kaldırmak için kullanalım, tüm imkanlarımızı vatandaşlarımızın huzur ve sağlığı için birleştirelim. Birbirimizi kıracak, dökecek söz ve davranışlardan uzak duralım. Bu süreçte Bir ilk ve başlangıç olması açısından Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM de temsil edilen partilerin liderleri ile telekonferansla fikir alış verişinde bulunması ülkemizin karşı karşıya olduğu salgın saldırısına karşı birliğimizi pekiştirecektir. Kriz sonuna kadar Cumhurbaşkanı yardımcımız haftalık olarak muhalefet partilerinin temsilcilerini doğrudan bilgilendirmesi ve muhalefetin önerilerini alması faydalı olacaktır.

Her türlü yardımların yerel yönetimler üzerinden yapılması hız ve etkinliği arttırır. Tüm ihtiyaç sahipleri, kayıtlı olanlar dışındakiler de acilen belirlenmeli, seçime uzun bir süre var siyasi rekabet yüzünden millet mağdur edilmemelidir.

Bu süreç savrulmuş, bölünmüş yaralı Milletimizin kardeşlik ve dayanışma ile ayağa yeniden kalkacağı gün olarak planlanmalıdır.

MAHMUT KOÇAK EMEKLİ MAAŞINI BAĞIŞLADI

Öte yandan Dr. Mahmut Koçak, emekli milletvekili maaşını Afyonkarahisar’da mağdur ve muhtaç ailelere yıllardır güzel hizmet veren Yarım Elma Derneği’ne bağış olarak gönderdi.

Reklam Alanı