Okullar yazın açık mı olacak?

0
0

Bakan Selçuk, katıldığı canlı yayında, “Yazın okullar 2 ay açık olacak yorumu doğru değil” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “Okulların tatil olduğu süre kadar telafi eğitimi yapılmayacak. ‘Yazın 2 ay okullar açık olacak’ yorumu doğru değil” dedi.

VELİLERE DESTEK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüsle yaşanan uzaktan eğitim sürecinde, velilerin artan yükünü paylaşmak ve biraz olsun hafifletebilmek düşüncesiyle “Aileler İçin Çocuklara Yardım Rehberi” ile “Yetişkinler ve Gençler İçin Bilgilendirme Rehberleri” hazırladıklarını söyledi. Ayrıca, TRT EBA TV’de veli kuşağı “BİZDEN” ile alanında uzman birbirinden değerli isimlerle aileleri ekran başında buluşturduklarını belirtti.

Aynı hedef doğrultusunda velilere kaynaklık edecek yeni çalışmayla ilgili bilgi veren Selçuk, “Şartların bizi getirdiği noktada çocuklarımızın, aileleriyle evlerinde geçirdiği zaman çok kıymetli. Vaktimizi, hep beraber eğlenerek, öğrenerek, aile bireyleriyle daha da yakınlaşarak ve en önemlisi güzel anılar biriktirerek geçirmek için uzmanlarımızla titiz bir çalışma yaptık ve ortaya bu kapsamlı set ortaya çıktı” dedi.

“VELİLERİMİZ DE EĞLENECEK”

“Uzaktan Eğitim Yakından İlgi” setinin yapmak istediklerini çok güzel özetlediğini vurgulayan Selçuk, “Okul öncesi, ilkokul ve ortaokulda okuyan her sınıf düzeyindeki çocuklarımız için ayrı etkinlikler, ayrı öneriler hazırladık. Ben biliyorum ki bu etkinliklerle çocuklarımız kadar velilerimiz de eğlenecek” sözünü kullandı.

“HEP BİRLİKTE GÜZEL GÜNLERE”

Bakan Selçuk, Twitter’dan yaptığı açıklamada ise uzaktan eğitim sürecinde velilere yönelik yaptıkları yeni çalışmaya ilişkin şu bilgileri verdi:

“Çocuklarımızın siz ebeveynleriyle güzel anılar biriktirmeleri için okul öncesinden 8. sınıfa kadar evde etkinlik tavsiyeleriyle kapsamlı bir Uzaktan Eğitim Yakından İlgi Seti hazırladık. Telefonunuzun mesaj bölümünü kontrol edebilirseniz, size ‘uzaktan eğitim yakından ilgi’ diyen bir mesajımız var. Güzel günlere, güzel anılara, hep birlikte.”

Bakan Selçuk, ilgili çalışmaya, “http://www.meb.gov.tr/uzaktanegitim” adresinden ulaşılabileceğini söyledi.

BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

Milli Eğitim Bakanlığından alınan bilgiye göre, “Uzaktan Eğitim Yakından İlgi” başlıklı set, ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte evde geçirdiği zamanda, çocuklar ve diğer aile üyelerinin yakın ilişkiler ve güçlü bağlar kurmasına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan kılavuz, günlük program ve etkinlik tavsiyelerinden oluşuyor.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile velileri için hazırlanan öneri seti, Milli Eğitim Bakanlığı ve EBA internet sitelerinden yayımlandı. Ayrıca, velilerin kılavuza ulaşabileceği link, cep telefonlarına kısa mesaj olarak da gönderilecek.

Reklam Alanı