Salda Gölü tartışmasında görevden alma şoku

0
1

Geçtiğimiz hafta Salda Gölü’nde iş makineleri ile başlayan ve tepki çeken çalışmaların ardından müteahhit ile sorumlu yöneticiler görevden alınırken bugün Resmi Gazete’de yayınlanan kararla Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu’nun da görevden alınması dikkat çekti.

Burdur’da bulunan ve doğal güzelliği dolayısıyla tüm dünyada meşhur olan Salda Gölü’nde geçtiğimiz hafta iş makineleriyle başlayan ve tepkilerin ardından durdurulan çalışmaların ardından Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu da görevden alındı.

AYAKKABIYLA BASILMAYAN YERLERE İŞ MAKİNELERİ GİRDİ
Salda Gölü’nde yapılacak düzenleme çalışmaları kapsamında geçtiğimiz hafta iş makineleri göl kenarında çalışmaya başladı. Koronavirüs nedeniyle Salda Gölü’nün ziyaretçiye kapalı olduğu günlerde bu çalışma tepki çekerken normal zamanda ayakkabıyla bile yürünmeyen göl etrafında iş makinelerinin bulunması da bir başka tepki konusu oldu.

Salda Gölü tartışmaları devam ederken Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu görevden alındı
SORUMLULAR GÖREVDEN ALINDI
TOKİ tarafından düzenleme işinin ihale edildiği Salda’da oluşan manzara sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sorumluların görevden alındığını söyledi ve şu açıklamayı yaptı: “Yüklenici firmaya, projede yer almayan bir uygulama yaptığı için gerekli cezalar verilmiştir. Ayrıca, müşavir firma ve sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Sorumluluğu kesinleşen personeller görevlerinden uzaklaştırılmıştır.”

 

Reklam Alanı