Seyit Torun: Vatandaşa akıl değil destek veriyoruz

0
0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bugün içinde bulunduğumuz koronavirüs krizi, CHP’nin yerel yönetimlerde israfı engelleme ve kaynakları etkin kullanma uygulamasının değerini bir kez daha gösterdi” dedi.

Torun, “Saray, halkı koruyacak tedbir alamıyor çünkü kamunun parasını yiyip bitirdiler. Onlar halka akıl veriyor, biz ise destek” diye konuştu.

CHP Yerel Yönetimler Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Koronavirüs krizinde hükümetin açıkladığı tedbir paketleri ihtiyacı karşılamaktan çok uzak. Saray, salgının yayılmasını engelleyecek sokağa çıkışı sınırlandırma tedbirlerini vaktinde alamadı. Çünkü parası yok. Çünkü kaynaklar gösterişli saraylara, kimsenin geçmediği yollara ve köprülere, hiç ihtiyacımız olmayan bir havaalanına harcandı. İktidar, halkın bütün kaynaklarını buralara harcadığı için bugün topluma evde otur, seni mağdur etmeyeceğim, işsiz bırakmayacağım, maaşını ben ödeyeceğim, elektriğini suyunu bedava vereceğim diyemiyor. Saray geçmişteki akılsız, büyük, devasa maliyetli projelerini sürdürmeye devam ediyor. Yurttaşlarımız işsizlik ve geçim kaygısı yaşarken saray yandaşı zengin edecek Kanal İstanbul peşinde.”

Reklam Alanı