Sokağa çıkma kısıtlaması için yeni formül

0
0

Koronavirüs sürecinde 9 kez telekonferans yöntemiyle yapılan kabine toplantısı bugün yüz yüze gerçekleşecek. Toplantıda 65 yaş üstü ile 18 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının esnetilmesi ele alınacak. Düğün izinleri de konuşulacak konu başlıklarından biri olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Sosyal mesafe tedbirlerine uyularak yapılacak toplantıda, normalleşme adımları değerlendirilecek. Koronavirüs sürecinde atanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da ilk kez yüz yüze kabine toplantısına katılacak. Kabine toplantısında 1 Haziran normalleşmesinin ardından gelinen durum ve hastalığın seyri gözden geçirilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ İLE 18 YAŞ ALTINA ‘ESNETME’
Milliyet’in haberine göre; 65 yaş üstü vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler ve çocuklar için uygulanan sokağa çıkma izinleri de değerlendirilecek. Toplantıdan esnetme kararı çıkması bekleniyor. Vatandaşların en çok talepte bulunduğu düğün izinleri konusunun da toplantıda ele alınacak başlıklardan biri olduğu belirtiliyor.

LİBYA KONUSU ELE ALINACAK
Toplantıda Erdoğan, geçen hafta Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz Es-Serrac ile görüşmesine dair bilgi verecek. Bunun dışında Doğu Akdeniz’deki durum, Suriye ve İdlib’teki gelişmeler de değerlendirilecek.

Reklam Alanı