Survivor Aycan’ın milli kariyeri tehlikede

0
2

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör, katıldığı bir canlı yayında, şu sıralar Survivor yarışmasında mücadele eden Aycan Yanaç hakkında konuştu. Güngör, Aycan’ın Survivor’a katılmasına tepki gösterdi ve yarışmaya katılan bir futbolcuyu milli takım kadrosuna almayacağını belirtti.

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör, şu sıralar Survivor yarışmasında mücadele eden Milli Futbolcu Aycan Yanaç hakkında konuştu ve yarışmaya katılmasına tepki gösterdi.

Güngör, kendisine yöneltilen “Aycan, Survivor’dan sonra tekrar milli takıma çağrılacak mı?” sorusuna “Ben de size soruyorum, daha doğrusu izleyenlere soruyorum: Koronavirüs ortaya çıkmasaydı, biz Rusya, ardından da Kosova ile iki maç yapacaktık. Aycan bu süreçte de Survivor’da olacaktı. Siz bir teknik direktör olsanız, yarışmadan Aycan’ı çağırıp milli takıma alır mıydınız?” sorusunu sorarak yanıt verdi.

İşte Necja Güngör’ün açıklamaları;
“Aycan bence Survivor’a giderek bir tercih yaptı. Ben öyle düşünüyorum, Survivor sürecinden sonra da umarım kadın futbolu adına bizim için çok kıymetli işlere imza atar. Severek de bağrımıza basarız. Milli takım kapıları her zaman, herkese açık. Sadece Aycan bugün bir yarışma programında ve çok popüler olduğu için değil. Performansı iyi olan Türk bayrağını en iyi şekilde taşıyabilecek herkese kapılarımız sonuna kadar açık.”

“DÖNER Mİ DÖNMEZ Mİ BİLMİYORUM”
“Ama dediğim gibi, bence Aycan yarışmaya giderek zaten bir tercih yaptı ve bu tercihten sonra da futbola geri döner mi, dönmez mi açıkçası ben de bilmiyorum.”

“HER ŞEY MİLLİ TAKIM İÇİN”
“Ama döner, kendi takımında çok iyi bir performans sergiler, ‘Aa hayır sen yarışmaya katıldın, gelme’ de demem. Her şey milli takım için. Milli takımın çıkarları doğrultusunda iyi olan ne ise onu yapmak için elimden geleni yaparım.”

Reklam Alanı