Talat Atilla açıkladı: İşte Akşener’in Yavaş ve İmamoğlu şifresi!

0
0

TURKTIME/ÖZEL  Gazeteci Talat Atilla, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili söylediği, “Sayın Kılıçdaroğlu döner de iki arkadaştan birini aday gösterirse hayır demeyiz” sözlerinin şifresini açıkladı.

“İKİ ARKADAŞTAN BİRİ ADAY GÖSTERİLİRSE HAYIR DEMEYİZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimden sonra Cumhurbaşkanı Yardımcısının Başbakanlık yapabileceği bilgisini paylaştı. Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın anketlerde iyi gittiğini ve Millet İttifakı adayları olduğunu söyleyerek; “Sayın Kılıçdaroğlu döner de iki arkadaştan birini aday gösterirse hayır demeyiz” dedi.

Akşener, “Ekrem İmamoğlu da Mansur Yavaş da Millet İttifakı’nın Belediye Başkanları. İki ismin de seçilmesi için gayret gösterdim” diyerek, “Sayın Kılıçdaroğlu iki arkadaştan birini aday gösterdiği hâlde biz hayır demeyiz. 63 ilin ilçelerinde insanlarla görüşüyorum. Muhalif seçmeni iki arkadaşımız üzerinden taraftarlaştırmaya döndü bu iş. Bunu yanlış buluyorum. Taraftarlaşan insanlar o insanların arkasında yürüyecek mi yürümeyecek mi diye bir endişem var. Tek ve ortak adayla gidilmesini de öneriyorum.” ifadelerini kullandı.

“YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NA AYAR VER”

Talat Atilla’dan çarpıcı analiz:

Akşener’in adaylık açıklamasının ardından gazeteci Talat Atilla, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, “İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’in, ‘Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş olabilir’ sözünün alt metni çok başka.  Kılıçdaroglu’na ‘Beni arada bırakma. Ya sen aday ol ya da Yavaş ve İmamoğlu’na ayar ver! ‘ diyor.” sözleriyle çarpıcı bir analizde bulundu.

 

 

Reklam Alanı