Talat Atilla sordu! Soylu’ya küfredenler neden serbest?

0
1

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş için sosyal medya hesabından çirkin ifadeler kullanan kişiye büyük tepki oluştu.

@VedatMuti7 adlı hesaptan Başak Demirtaş için çirkin ifadeler kullanılırken, söz konusu hesabın  yalnızca Başak Demirtaş’a değil, birçok kadına da saldırı içerikli ifadeleri kullanması dikkat çekti. Öte yandan saldırgan hesap, Twitter’da şikayetler sonucunda askıya alındı.

GÖZALTINA ALINDI

Tepki çeken paylaşımın ardından harekete geçen Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ”Söz konusu paylaşımlarda bulunan ve kimliği tespit edilen şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, soruşturma aşamaları hassasiyetle takip edilmektedir” açıklaması yapıldı.

TALAT ATİLLA: BU NE YAMAN ÇELİŞKİ?

Turktime.com Yönetim Kurulu Başkanı Talat Atilla, Başak Demirtaş’a yapılan hakaretleri kınadı ve yargıdaki ilginç bir tezatlığı gündeme getirdi. Kişisel sosyal medya hesabından açıklamlarda bulunan Atilla, “Gerekçesi ne olursa olsun Başak Demirtaş’a yapılan saldırıyı kınıyorum ve bir dip not bırakıyorum. İlginç bir şekilde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya en ağır küfür ve hakaretleri yapanları yargının serbest bıraktığını gözlemliyorum! Bu ne yaman çelişki?” ifadelerini kullandı.

Reklam Alanı