Tümamiral Yaycı’dan Erdoğan açıklaması

0
0

FETÖ üyelerini tespit etmekte kullanılan FETÖMETRE’nin geliştiricisi Tümamiral Cihat Yaycı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden alınıp Genelkurmay Başkanlığı emrine verilmesinin ardından istifa etti. Eski AK Partili vekil Mehmet Metiner’le konuşan Yaycı, istifasının Cumhurbaşkanına tepki olmadığını söyledi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden alınıp Genelkurmay Başkanlığı emrine verilen Tümamiral Cihat Yaycı, “onurum zedelendi” diyerek istifa etti. TSK içindeki kripto FETÖ üyelerinin tespitini sağlayan FETÖMETRE analiz programının da geliştiricisi olan Yaycı, eski AK Partili vekil Mehmet Metiner’e konuşarak, “İstifam asla Cumhurbaşkanımıza tepki değildir. Ona olan sadakatim ömrüm boyunca devam edecektir.” dedi.

FETÖMETRE’NİN MUCİDİ
TSK içindeki kripto FETÖ üyelerinin tespitini sağlayan FETÖMETRE’nin mucidi Tümariral Cihat Yaycı’nın “gururum incindi” diyerek istifa etmesi gündeme oturdu. Akdeniz’de ‘Mavi Vatan’ haritasını hazırlayan kişi olarak da bilinen Cihat Yaycı, Libya ile yapılan deniz yetki alanlarının sınırlandırılması anlaşmasının mimarı olarak gösteriliyordu.

İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAKLA SUÇLANMIŞ
Yaycı’nın istifasına neden olan dosyanın ayrıntılarını Hürriyet’teki köşesinde kaleme alan Nedim Şener, Yaycı’nın kumpasa uğradığını yazdı. Donanma Komutanlığındaki ihaleye fesat karıştırmakla hakkında rapor yazılan Yaycı’nın dosyasını anlatan Şener, Yaycı’nın “Kamu zararı oluşmasına da müsaade edilmeyecek” diyerek ihaleyi alan firmaya karşı çıktığını anlattı.

Reklam Alanı