Bahçeli’den Ahmet Hakan’a tepki

0
2

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazeteci Ahmet Hakan’ın, 1999 Gölcük depremi hatırlatarak yazdığı ‘Devletin en az üç gün kafayı kaldıramadığı da buz gibi bir gerçektir’ ifadelerine sert tepki gösterdi.

Bahçeli’nin açıklamaları:

Doğal felaketin yaraları milletimizin mümtaz iradesi ile sarılmaktadır. Elazığ ve Malatya’da deprem enkazı kaldırılırken, üst üste iki gün boyunca, Van’da çığ düşmüştür. Deprem oldu, çığ düştü derken İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da bir yolcu uçağı kaza kırıma uğramış 3 kişi hayatını kaybetmiş, 180 kişi yaralanmıştır. Türk Milleti tarih boyunca felaketlere teslim olmamıştır.

ELEŞTİRİLERE SERT ÇIKTI

Felaketler karşısında soğukkanlı tavır, sağduyulu duruş yegane dayanağımız olmalıdır. Kötü günler Allah’ın izni ile geçecektir. Aymaz ve ahlaksızlara karşı da azami uyanıklık göstermek milli şuurun doğası gereğidir. 1999’da toplanan deprem yardımlarından memur maaşlarının ödendiğini söyleyen provokatörler gizlendikleri deliklerden başlarını uzatmışlardır. Bilinmelidir ki, Türk Milleti ne 1999’da çöktü, ne de 2020‘de zaafa uğradı. Çöken devlet değil, çürük binalardır. Devlet aynıdır, ruh aynıdır, fıtrat aynıdır. 1999 Marmara depremi ile 2020 Elazığ depremini terazinin iki kefesine koyup tartıya çıkarmak ayıp değil midir? Acının küçüğü büyüğü olmaz. 57. Hükümet döneminde 20. yüzyılın en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Gölcük depreminden 16 milyon Türk vatandaşı etkilenmiştir. Toplamda 376 bin 479 yapı hasar görmüştür. Resmi verilere göre 17 bin 480 insanımız hayatını kaybetmiştir.

HEDEFİNDE AHMET HAKAN VARDI

17 Ağustos depreminde depremin en az 3 gün kafayı kaldıramadığını iddia eden köşe yazarı, bu iddianı ispatlamazsan alçaksın.

NE OLMUŞTU?

Ahmet Hakan, 28 Ocak’taki ‘Nerede bu devlet? İşte burada devlet!’ başlıklı yazısında, 1999’daki Gölcük depremini hatırlatarak, ‘Devletin en az üç gün kafayı kaldıramadığı da buz gibi bir gerçektir.’ ifadelerini kullanmıştı.

ŞAM’A GİRELİM!

İdlib’de rejim güçlerinin saldırısı sonucu 5 askerimizin şehit olmasına değinen Bahçeli, “Zalimler kana doymamış, şiddete ara vermemiş. Dün İdlib’de milli vicdanı heder eden yeni şehit haberleri gelmiştir. Askerlerimize cani Esed güçleri toplarıyla saldırmıştır. Kanlı Artık buna tahammül edecek halimiz kalmamıştır. Misliyle karşılık verilse de yüreğimizdeki yangın katil Esed gidene kadar soğumayacaktır. Esed katildir, gayri meşrudur. Rusya samimi değildir. Hükümetin Rusya ile ilişkilerini gözden geçirmesi samimi dileğimizdir” dedi.

“ŞAM’A GİRMEYİ ŞİMDİDEN PLANLAMALI”
Açıklamasının devamında ” Şam’a girmeyi şimdiden planlamalı” diyen Bahçeli, “Yansın Suriye yıkılsın İdlib kahrolsun Esad. Şehit kanı yerde kalmamalıdır. Esed devrilmelidir. Esed savaş suçlusudur. Mutlaka yargılanmalı, cezalandırılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Reklam Alanı