“Birine verilmiş söz mü var?”

0
0

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, ülkemizde alınan tedbirler her geçen gün artırılırken, önümüzdeki birkaç gün içinde sokağa çıkma yasağı da gündeme gelmişken; hükümetin, ihale ve inşaat işlerini bir kenara bırakmasını, vatandaşın gerçek ve öncelikli gündemi olan “işi ve aşı hakkında” tedbirler alması gerektiğini söyledi.

Korona virüsün Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak ilan edildiği ve Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü11 Mart tarihinden bugüne kadar geçen bu olağanüstü süreçte koruma altındaki doğal alanların yapılaşmaya açıldığını ve peşinden Kanal İstanbul için ilk 2 ihalenin yapıldığını ifade eden Uysal, şunları kaydetti:

“Acaba birilerine verilmiş bir söz ya da taahhüt mü var?”

Her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hayatı her şeyden daha önemlidir. Oysaki Hükümet böylesine fevkalade bir ortamda bile, inşaat gibi, ihale gibi konuları kendi önceliği olarak görmeye devam ediyor. Bu tür uygulamaları böylesine olağandışı zamanlarda yapmakta hiçbir sakınca görmemektedir. Bu tür ihaleleri ya da idari kararları birkaç aylık kısa bir süre için bile olsa bekletemiyor.

Bütün bu yaşananlar ışığında, haliyle, bizler de kendimize soruyoruz. Acaba birilerine verilmiş bir söz ya da taahhüt mü var?

Demokrat Parti olarak, böylesine olağanüstü koşullarda yapılan böylesi uygulamaları şiddetle kınıyoruz. Hükümetin, içinden geçmekte olduğumuz durumun vahametini anlayarak, inşaat ihaleleri ve imar ile ilgili düzenlemeler yapmak yerine, 82 milyon vatandaşımızın sağlığı nasıl korurum diye düşünmesini bekliyoruz.

Ayrıca, ülkemizi yönetenlerin halkınızın bugün yaşamakta olduğu ve giderek derinleşen sıkıntıları çözmeye, vatandaşın işi ve aşı ile ilgili tedbirler almaya davet ediyoruz.”

Reklam Alanı