Demirtaş, HDP Parti Meclisi’nde yok

0
0

HDP’nin 4. Olağan Kongresi tamamlandı. HDP Eş Başkanlığı’na İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ile Mardin Milletvekili Mithat Sancar seçilirken, Parti Meclisi’nde de büyük değişiklik yapıldı.

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre, HDP’nin 100 kişilik Parti Meclisi’nde iki dönem görev yapan 25 kişi yer almadı. Ayrıca sadece bir dönem görev yapmış olan üyelerden yaklaşık 55’inin de yeni Parti Meclisi’nde yer almadığı görüldü. Böylece Parti Meclisi’ndeki değişiklik oranı yaklaşık yüzde 80 oldu.

Demirtaş, yeni Parti Meclisi’nde yok

Yeni Parti Meclisi içinde yer almayan isimler arasında Selahattin Demirtaş’ın yanı sıra Serpil Kemalbay Pekgözegü, Gençay Gürsoy, Ayşe Berktay dikkat çekti. Parti Meclisi’nde yapılan büyük değişiklikte 2 dönem kuralının hiç esnetilmemesinin yanı sıra üyeler arasında ceza almış çok sayıda siyasetçinin bulunmasının da etkili olduğu öğrenildi.

Yeni Parti Meclisi’nde 2. dönem de görev alacak isimler, Alican Önlü, Aylin Hacaloğlu, Ayşe Acar Başaran, Barış Karabıyık, Bedriye Yorgun, Berna Çelik, Betül Ünsal, Celalettin Can, Cevdet Konak, Dirayet Taşdemir, Garo Paylan, Hüseyin Taka, İlknur Birol, İzzet Karadağ, Leman Kiraz, Nazmi Gür, Ömer Önen, Selahattin Aslan, Sevtap Akdağ Karahalı ve Zelal Yerlikaya oldu.

Reklam Alanı